Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Korzenie gór to najwspanialsze z korzeni. Z pewnością kryją się pod nimi zagrzebane tajemnice, których nikt jeszcze nie odkrył od początku świata." Gollum, Władca Pierścieni

Temat: Post-Mortem XV Tolk Folku i Pomysły na XVI (Strona 3 z 6)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Którą bitwę powinniśmy wystawić na TF2014? (Ankieta I)
x
30%
 30%  [ 9 ]
x
30%
 30%  [ 9 ]
y
10%
 10%  [ 3 ]
z
30%
 30%  [ 9 ]
Oddano głosów : 30

Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3877

Wysłany: 24-07-2013 13:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ba, Mith jesteś pierwszą osobą, która mi przychodzi na myśl do tej roli wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Jestem za

Balduran, zarost ma to do siebie, że odrasta i o ile ktoś celowo nie zapuszcza brody przez lata, to pewnie może ją zgolić na potrzeby inscenizacji. Różnice w wyglądzie być muszą, ale nie mogą być tak znaczące, jak w przypadku blond Fingolfina/Maeglina - mamy tylu uczestników TFu do wyboru, że można dobrać aktorów lepiej. Poza tym mamy jeszcze panie do wyboru, które można obsadzić w rolach elfów. Jakoś w Bitwie V Armii Quendich z Mrocznej Puszczy odgrywały głównie dziewczyny i sobie poradziłyśmy, mimo, że tylko kilka z nas umiało walczyć mieczem.

Generalnie jednak, poza doborem aktorów przypominających postaci książkowe Alqualonde to zbyt dużo fabuły, którą trzeba by pociąć albo przedstawić w całości w miejsce bitwy - mam na myśli pełna wersje wydarzeń, która jest ciekawsza, niż zarys podany w Silmarillionie. A wiadomo, że widownia chętniej zobaczy bitwę niż jakąś niezrozumiałą, nie mającą dla nich znaczenia fabułę.

Za to Bitwa Ostatniego Sojuszu to wyraźnie różne od siebie armie (bardziej niż elfy vs elfy), formacje, którymi można "grać" na polu bitwy, coś ciekawego dla widza z zewnątrz niezorientowanego w fabule. Mniej postaci znaczących do obsadzenia i widowiskowy Sauron, zatem IMO o wiele lepszy pomysł.

Dagor Bragollach, albo raczej F vs M. Tu jest trochę odwrotnie, bo najpierw mamy bitwę, a raczej zniszczenie północy ogniem, Glaurunga niszczącego Thargelion itd. W zasadzie to warto byłoby to załatwić lektorem, może opowieścią z animacjami na telebimie albo teatrem cieni mam pomysł!!! A potem reakcja Fingolfina, jego samotna droga do Angbandu (lektor) i widowiskowy pojedynek króla elfów z Morgothem. Z postaci znaczących mamy, poza Fingolfinem i Morgothem jeszcze Fingona - musi przejąć władzę i Turgona, któremu Thorondor przynosi połamane ciało ojca i to wszystko. Jestem pewna, że damy radę znaleźć trzech ciemnowłosych chłopaków do roli F, T & F oraz kogoś na Morgotha. Adamob może być Fingolfinem, chyba wie, jak machać mieczem, Mith w groźnym stroju powiększającym posturę odegra Morgotha i luz. Zresztą niekoniecznie chłopaków, gdyby Zair wzięła udział, to może odegrać Fingolfina albo Morgotha, a na walce się zna Jestem za Pozostaje jedynie zrobić ciekawe stroje i mamy inscenizację, którą można dobrze dopracować bez wielkich kosztów. I to chyba będzie najlepszy wybór Spox

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Kaile
Strażnik Północy

Wpisy: 766

Wysłany: 24-07-2013 14:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja tez sie chyba sklaniam ku Dagor Bragollach, o ile damy rade rozwiazac problem orla Uśmiech
'Here once was light, that the Valar begrudged to Middle-earth, but now dark levels all. Shall we mourn here deedless for ever, a shadow-folk, mist-haunting, dropping vain tears in the salt thankless Sea?'
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 24-07-2013 17:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Orzeł w opowieści, pokazany cieniem na płótnie albo w animacji.

No, chyba, że Pan Sowa się podejmie tej zaszczytnej roli Z przymrużeniem oka

Powrót do góry

Kaile
Strażnik Północy

Wpisy: 766

Wysłany: 24-07-2013 20:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A to silmarile http://allegro.pl/koraliki-swarovski-strass-14mm-8115cbab-i3371988207.h tml Super śmiech najlepszy by byl kolor crystal AB, ale nie znalazlam.
Podswietli sie to diodami LED (3 diodki bateria 12V jesli szeregowo albo i slabsza jak rownolegle, biale chyba kolo 3,5 zra i jakis przelacznik). Moze komus sie chce machnac taki maly obwodzik? Ja sie bylam pytac w elektryku o te drobiazgi to patrzeli na mnie jak na UFO Uśmiech Oczywiscie gdyby padlo na Dagor Bragollach Uśmiech

Balduran, NIE, Fingolfin z broda nie przejdzie Elfik a Mitha sie jakos upodobni do Morgotha Uśmiech

'Here once was light, that the Valar begrudged to Middle-earth, but now dark levels all. Shall we mourn here deedless for ever, a shadow-folk, mist-haunting, dropping vain tears in the salt thankless Sea?'
Powrót do góry

Alleria
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 39

Wysłany: 24-07-2013 20:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na początku bardzo chciałam Helmowy Jar. Rozumiem, że to nie jest dobry pomysł. Nie uśmiecha mi się Alqualonde. Pozostaje trzecia opcja, którą wybieram.

Nieskromnie przypominam, że do niskich osób nie należę. Machać mieczem, zawsze można się nauczyć. Nawet jeśli nie uda mi się wziąć udział w inscenizacji, mam nadzieję, że będę mogła pomóc w jej realizacji.

Kamila
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 113

Wysłany: 24-07-2013 23:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przefarbować Mitha Love W 4 baby udało nam się zapleść mu warkoczyki... ilu nas będzie potrzeba do farbowania? Śmiech Liczę na jakiś gustowny nagrobek po tej akcji, bo zginę marnie Język

Co do diodek, planuję się przez nadchodzący rok akademicki zaprzyjaźnić z lutownicą w warsztacie wujka, więc w ramach ćwiczenia chętnie coś sklecę Uśmiech

Orzeł... gdzieś tam kiedyś mieliśmy 2 Nazgule i 2 orły na wielkich kijach. Może któryś z orłów ocalał? A jeśli nie, to może dałoby się coś podobnego zrobić? Znaczy, moja wiedza o tych bitwach wszystkich jest zerowa, jeśli nie ujemna, więc nie wiem, co konkretnie orzeł będzie robić i czy taka wersja by pasowała Język
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 25-07-2013 00:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie, to by było słabe z Thorondorem na kijku, lepiej go nie pokazać bezpośrednio, niż pokazać w ten sposób. Orzeł ma rozdrapać Morgothowi policzek i zabrać połamane ciało Fingolfina do Gondolinu, jestem za lektorem i teatrem cieni albo animacją.

Na prośbę Balduran - bitwy i znaczące wydarzenia, nie tylko bitwy - czemu by czasem nie poucztować? Nie wszystkie wydarzenia nadają się do inscenizacji na TFie, ale jest z czego wybierać. Proponuję żebyście skorygowali i uzupełnili tę listę, najlepiej skopiowaną w pierwszym wpisie - przyda się na przyszłość. Sam spis Wojen Beleriandu jest tutaj:
http://tolkiengateway.net/wiki/Wars_of_Beleriand

Forumowy spis bitew i znaczących wydarzeń:
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=5528

Tyle ode mnie. Jak widać, dzieje ludzi są dla mnie tajemnicą Z przymrużeniem oka

Ostatnio zmieniony przez Sirielle dnia 03-09-2013 18:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Nutriasobolowa
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 254

Wysłany: 26-07-2013 19:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dagor Bragollach jakoś nie widzę, a jeśli nawet to baardzo daleką od książkowej wersji, już z samym początkiem byłby problem. Ogólnie niezbyt mi się uśmiecha taka nawalanka bez ładu i składu. To już Ostatni Sojusz lepszy, myślę że to by się bardziej dało ogarnąć.

Tak czy inaczej jestem i pozostanę za Alqualonde. Uśmiech IMHO tutaj nie potrzeba aż tak dużo osób, a może to wyjść naprawdę nieźle. Wykonane z np. z tektury okręty można spokojnie podpalić, popieram pomysł z kajakami, może nawet udałoby się przyczepić do nich coś łabędziopodobnego na przodzie Śmiech . Tylko z zalewem gorzej, był co prawda pomysł z błękitną folią imitującą wodę, ale zdaję sobie sprawę, że raczej biednie by to wyszło. Jeśli nie pojawi się woda to faktycznie lepiej będzie z tego zrezygnować bądź poczekać dwa lata Uśmiech Saurona ;D .

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
W końcu doczytałam całość. Zdecydowanie lepiej zrobić inscenizację w parku by poza nami ktoś z Bielawy ją oglądał.
Z tego co pamiętam było trochę ludu na zeszłorocznej inscenizacji nad zalewem. hmmmm...

Drift as the chocolate sea's ablaze
Will the moon return my gaze?
The snow makes him quiver, shake and fall
But it's magic traps us all

Thingol żyje!
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Temat: Post-Mortem XV Tolk Folku i Pomysły na XVI (Strona 3 z 6)

Skocz do: