Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wtedy Ulmo uniósł ogromny róg i zagrał na nim jedną, jedyną nutę, przy której skowyt wichury zdawał się jedynie szmerem wieczornej bryzy. A Tuorowi, kiedy usłyszał ten dźwięk, który ogarniał całą jego istotę i przepełniał ją bez reszty, wydało się,jakby brzegi Śródziemia gdzieś zniknęły, a przed oczami stanęły mu wszystkie wody świata." , Niedokończone Opowieści

Temat: Twoja ulubiona książka Tolkiena (Strona 8 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jaka jest twoja ulubiona książka Tolkiena
Władca Pierścieni
48%
 48%  [ 96 ]
Silmarillion
36%
 36%  [ 72 ]
rudy Dżil i jego pies
1%
 1%  [ 3 ]
Łazikanty
0%
 0%  [ 0 ]
Tom bombadil
0%
 0%  [ 0 ]
Kowal z podlesia Większego
1%
 1%  [ 3 ]
Listy
0%
 0%  [ 1 ]
Księga zaginionych opowieści
2%
 2%  [ 4 ]
Hobbit
7%
 7%  [ 14 ]
Niedokończone Opowieści
3%
 3%  [ 6 ]
Oddano głosów : 199

Autor Wiadomość
Nutriasobolowa
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 249

Wysłany: 25-06-2013 19:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Liść dzieło Niggle`a matko jak ja dawno tego nie czytałam Z przymrużeniem oka . Bardzo mi się podobało ale... jestem właśnie przy którejś tam z kolei lekturze Silmarillionu, co nokautuje Liść całkowicie. H również. I WP, bez większego namysłu. Jedyne z czym może mierzyć się Sil to NO. Ale tam są gnomy zamiast Noldorów i co po chwila komentarze. No cóż, jednak wygoda czytania robi swoje - wybieram Sil, mimo że niektóre rzeczy są nieco zapętlone Uśmiech Saurona ;D .

Thingol żyje i będzie żył
Tauriel zaś na odwrót.
Powrót do góry

Caranthir.
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 143

Wysłany: 25-06-2013 20:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zdecydowanie Silmarillion. Wybrałam tą opcję, przede wszystkim dlatego, że jest to bardzo ciekawa książka i dużo się w niej dzieje. Uwielbiam historie znajdujące się w Silmie i ogólnie taki rodzaj książek. Kocham też wiele postaci żyjących w I Erze i gdyby nie ta książka nigdy bym ich nie poznała. Cieszę się, że przeczytałam Silmarillion. Na poczatku nie było mi łatwo, początek mnie trochę nudził, ale potem stwierdziłam, że to dlatego, że nie spodziewałam się czegoś takiego i się nie poddawałam. Potem doczytałam do końca i stwierdziłam, że ta książka o wiele bardziej podoba mi się od WP (WP jest u mnie na drugim miejscu) i teraz często do niej wracam.
---
Thingol umarł.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Temat: Twoja ulubiona książka Tolkiena (Strona 8 z 8)

Skocz do: