Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: Hobbit dla dzieci (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Golden
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 72

Wysłany: 24-01-2010 14:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wyszło kilka wydań Hobbita z ilustracjami Alan Lee jak zauważyli moi przed mówcy, wpisz sobie na allegro "Hobbit" a w większości właśnie one Ci wyskoczą. Sam mam również takie wydanie i powiem szczerze, ilustracje są przepiękne i wprowadzają podczas czytania odrobinę magii Tom Bombadil

Isena
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 08-02-2012 13:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

mam dwa wydania Hobbita. Wydawnictwa Iskry z 1997 , tłum.M.Skibniewska
które jest bez ilustracji, map .
niedawno nabyłam egzemplarz kieszonkowy wydanictwa Amber przekładu P.Braiter z 2011.
książeczka zawiera akwarele i czarno-białe ilustracje Allana Lee . jest dostępna w empiku, allegro i sieci księgarń matras ( przynajmniej jeszcze na początku tego roku była dostępna) .
mojej niespełn 6letniej kuzynce podobały się te ilustracje, chyba nawet bardziej od samej opowieści hmmmm... Ratujcie bo go pobiję

Ale kto wie, co mówiła w ciemności, gdy była sama, w gorzkie bezsenne noce, myśląc o swoim życiu, z każdym dniem uboższym, w czterech ścianach pokoju, w którym czuła się uwięziona jak leśne zwierzątko w ciasnej klatce.
J.R.R.Tolkien

Ostatnio zmieniony przez Isena dnia 08-02-2012 13:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

pisii35
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 16-02-2012 22:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

swego czasu sprezentowałam właśnie takie ilustrowane wydania Hobiita mojej 8-letniej siostrzenicy i bardzo jej się spodobało. Chętnie wraca do tej książki i wydaje mi się, że już bardzo polubiła Tolkienowskie klimaty.
Powrót do góry

Geirve
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 459

Wysłany: 06-06-2013 22:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie całkiem na temat, ale dzisiaj czytałam fragment "Hobbita" (trolle) w szkole córki (siedmiolatkom). Okładka (białe wydanie Iskier) oglądana była podejrzliwie i z niedowierzaniem. Ewidentnie nie pasowała im. (Córka usiłowała namówić mnie na czytanie "Jaskini Szeloby" z "Dwóch wież", ale obawiam się, że nauczycielka by zaprotestowała.)
Powrót do góry

Brandywina
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 71

Wysłany: 07-06-2013 07:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hmm, ja ogólnie nie lubię ilustracji w książkach i mam tak od czwartego roku życia Pserwa ale moja 9-letnia kuzynka ubóstwia nowe wydanie Hobbita Iskier w brązowej okładce. Jednak może to mieć związek z tym, że obejrzała już film hmmmm... Ja za to już od dawna czekam na ładne wydanie z ilustracjami nie Lee i nie Nasmitha, bo prawdę mówiąc trochę mi się ich styl przejadł.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: Hobbit dla dzieci (Strona 2 z 2)

Skocz do: