Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: Cor Blok i jego ilustracje tolkienowskie (Strona 3 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Damroka
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 13-02-2013 13:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zireael napisał(a) (zobacz wpis):

Bardzo podobają mi się sceny batalistyczne w wykonaniu Cora Bloka. "Bitwa o Rogaty Gród" jest wspaniała. Love Cała reszta jego prac niezbyt do mnie przemawia, na "Martwe Bagna II" albo "Legolasa strzelającego do Nazgúla" nie mogę patrzeć.

To ja mam odwrotnie - bitwy Bloka nie pasują mi do Śródziemia. Martwe Bagna i Legolas już bardziej, za to Lothlórien jest po prostu piękne!

Mara
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 142

Wysłany: 29-05-2013 00:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

"Legolas strzelający do Nazgula" jest rewelacyjny!
Niesamowity, mroczny klimat i - chyba jeszcze bardziej niż w przypadku "Bitwy o Rogaty Gród" - czuć klimacik tkniny z Bayeux.
Do tego piękna kolorystyka i (tak bym to określiła) surowy/oszczędny dynamizm.

Chyba zrobię sobie z tego tapetę na pulpit kompa w pracy... Uśmiech Saurona ;D

Edit: Jeszcze dwa słowa o drugim obrazie, który bardzo mi się podoba: "Wizji Froda z Amon Hen" - jak dla mnie to bardzo, bardzo wyraźna inspiracja Hieronimem Boschem, chociaż akurat tutaj nie ma na obrazku postaci, które u Boscha z reguły występowały często-gęsto i były bardzo fantastyczne w swym stylu.
(Hmm, tak w sumie niektóre z tych Cor Blokowych ludków nawet dość mocno przypominają postacie Boscha.)

Członek LOS - Ligi Obrońców Szczerby (Maglora)
Powrót do góry

Sileariel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 26

Wysłany: 29-05-2013 11:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pierwszy raz widzę te ilustracje na oczy i strasznie mi się podobają. Love Nie powiedziałabym, że odpowiadają mojemu wyobrażeniu scen, które przedstawiają, bo są zbyt symboliczne, ale chyba nie o to chodzi. W każdym razie są bardzo ciekawe i charakterystyczne.
Swoją drogą też się (mile) zdziwiłam, że Tolkienowi podobała się tak nietuzinkowa wizja Śródziemia. Śmiech
Powrót do góry

Nutriasobolowa
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 254

Wysłany: 30-05-2013 11:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Te ilustracje są na pewno oryginalne, ale mi nie odpowiadają ani trochę. Lepsze już były Tove Jansson, ale to samo - nie do tego świata Z przymrużeniem oka . Mam zupełnie inne wyobrażenie Śródziemia i Eru broń, żeby było podobne do tego. Najgorsze te postacie, kanciaste takie, Legolas w obrazku opisanym przez Marę mnie rośmieszył Elfik . Krajobrazy niewiele lepsze. No cóż, nie. To nie jest moje Śródziemie. co ty nie powiesz.., tia.. W przeciwieństwie do artów Nasmitha, Alana Lee, Jenny Dolfen i Kopalskiego (ale nie wszystkich).

Drift as the chocolate sea's ablaze
Will the moon return my gaze?
The snow makes him quiver, shake and fall
But it's magic traps us all

Thingol żyje!
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Temat: Cor Blok i jego ilustracje tolkienowskie (Strona 3 z 3)

Skocz do: