Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: Którą rasę darzycie największą sympatią i dlaczego? (Strona 17 z 17)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zireael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 60

Wysłany: 20-04-2013 22:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja najbardziej lubię hobbitów. Za wspaniałe podejście do życia, świetne jedzenie, umiejętność bawienia się, za spokój, który panował w Shire i za Pippina, który jest moją ulubioną postacią. Jako przedstawicielka tej rasy bardzo podziwiam elfów, ale muszę przyznać, że wolę sposób, w jaki zostali opisani w "Hobbicie", niż ten chociażby z "Silmarillionu". Co nie przeszkadza mi bardzo lubić Belega czy Elronda. Z przymrużeniem oka

Rhunadan
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 21

Wysłany: 27-03-2016 19:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Najbardziej z ras Śródziemia, którą lubię to elfy. Za ich mądrość,waleczność oraz roztropność (co przynajmniej niektórzy Uśmiech ).

cieplutki
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15

Wysłany: 15-11-2016 01:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Trudny wybór, bo wszystkie rasy za coś uwielbiam. Jednakże największą sympatią i oddaniem darzę Krasnoludy. Przede wszystkim za lojalność wobec towarzyszy, gotowość poświęcenia życia za słuszną sprawę i swoich kompanów. Oprócz tego za wrodzoną rubaszność, ale w tym dobrym znaczeniu tego słowa. Z Krasnoludem można się napić, powspominać pzygody, pogadać jak z równy z równym o wszystkim. Oczywiście nie za samą wesołość i chęć do zabaw ich uwielbiam. Jest to rasa z natury dobra, gotowa szybko i sprawnie zorganizować zbrojny atak przeciwko siłom ciemności, przy czym nie patyczkują się, a wojnę traktują z należytym szacunkiem, lecz nie brak tam też brawury i swady, która urozmaica konflikty. Krótko mówiąc kocham Krasnoludy Uśmiech
Czarodziejskie wydrzeć złoto!".
Powrót do góry

Mirwen Silivren
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 15-11-2016 20:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

O, chyba będę oryginalna, bo wybieram Valarów, oprócz jednego, wszystkim wiadomego. (Czy w ogóle można ich uznać za rasę? Myślę, że tak.) Za co? Za mądrość, sprawiedliwość i umiejętność tworzenia pięknych rzeczy i opiekowania się nimi, a szczególnie za stworzenie Dwóch Drzew i ich światła.

Do elfów też czuję dużą sympatię, najbardziej do pięknych złotowłosych Vanyarów i Teleri. Uśmiech

Ludzie za to wydają mi się odrobinę smutni, jakby bardziej bali się swojego przeznaczenia niż je doceniali. Ale ich także potrafię polubić ( oprócz wyjątkowo nikczemnych jednostek, takich jak Grima.)

Verirtle
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 18-11-2016 23:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elfy - ze względu na to, że są takie wyrachowane i majestatyczne. Przestrzegają zasad, nie ma wśród nich "kolesiostwa", że tak to ujmę.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 15, 16, 17

Temat: Którą rasę darzycie największą sympatią i dlaczego? (Strona 17 z 17)

Skocz do: