Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poza kręgami świata nie dosięgniesz tych, co Cię odrzucili." Hurin do Morgotha, Silmarillion

Temat: Ainulindale - Muzyka Ainurów? (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bultom85
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 30

Wysłany: 18-02-2013 16:29    Temat wpisu: Ainulindale - Muzyka Ainurów? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przedstawiam francuski zespół Ainulindale. Muzyka inspirowana I oraz II erą Śródziemia. Gatunkowo jest to coś na pograniczu ambientu, neo-folku, acoustic, a brzmieniowo muzyka jest delikatna, melodyjna, melancholijna, czasem mroczna. Moim skromnym zdaniem IDEALNIE nadaje się jako podkład pod czytanie dzieł Tolkiena i świetnie oddaje klimat Silmarilliona.

Link do oficjalnego profilu na fejsie: https://www.facebook.com/ainulindaleofficial?fref=ts

Próbka dokonań:

Link

Ogólnie polecam przesłuchanie całego albumu, bo to całe nierozerwalne dziełko. I jak forumowicze, jest to muzyka Ainurów? Język

Elbereth
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 330

Wysłany: 16-03-2013 15:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Temat jest mi bliski, to po latach postanowiłam się wypowiedzieć - otóż według mnie gitara solo z odrobiną elektronicznego szumu wiatru i recytującym głosem, to o wiele za mało jak na coś tak wielkiego i monumentalnego jak muzyka Ainurów. Jako przyjemne tło do np. czytania fantasy, jak ktoś lubi, jak najbardziej. Ale Ainurowie stanowczo kojarzą mi się z orkiestrą symfoniczną, chórem i większą formą muzyczną.
Powrót do góry

airenaire
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 17-03-2013 18:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moim zdaniem jeden z ciekawszych zespołów nawiązujących do tematyki tolkienowskiej, ale zgodzę się z Elbereth. Muzyka Ainurów od początku wydawała mi się pompatyczna, a neofolk raczej takowy nie jest Uśmiech
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Ainulindale - Muzyka Ainurów? (Strona 1 z 1)

Skocz do: