Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Taka jest bowiem świata natura, że to, co znajdujemy - musimy utracić, jak ci, których łódź płynie po wartkim strumieniu.... Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." , 

Temat: czy stone-giants nosiły majtki i w jakim stylu architekt.? (Strona 1 z 26)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 19-08-2002 17:51    Temat wpisu: czy stone-giants nosiły majtki i w jakim stylu architekt.? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W samym srodku niezbadanych Gor Mglistych zyl sobie pewien Stone Giant. Nie roznil sie niczym od innych jego pobratymcow, ot, po prostu przecietny gigant. Na imie mial Bromba, ale koledzy wolali na niego Bulba.
Podobnie jak inni lubil grac w narodowy sport Stone Giantow, jakim jest ciskanie wielkimi glazami we wszystko, co sie rusza, nie wylaczajac siebie.
Jeden z takich autorzutow zakonczyl sie jednak pechowo. Bromba rzucil w gore szczegolnie wielki kawal bazaltu i stanal pod nim. Po przyjeciu bazaltu na rozum cos sie z tym rozumem stalo i nasz bohater zaczal zachowywac sie w nietypowy (dla Stone-Giantow) sposob. Zaczal mianowicie rozmyslac nad roznymi rzeczami. Myslal i myslal, a pierwsza rzecza, ktora uswiadomil sobie po dlugim rozmyslaniu, byly majtki.
Co to sa majtki? Jak wygladaja? Czy to sie je, czy nosi? Jezeli sie je, to jaki maja smak? A jezeli sie nosi, to w jaki sposob?
Dlugo nie mogl rozstrzygnac tego dylematu, wiec zrobil sobie liste rzeczy, ktore jadal przez ostatnie 45 lat, a zajelo mu to 7 miesiecy. Po uplywie tego czasu zglodnial i poszedl do domu na obiad, a ze majtek na liscie nie bylo, wiec uznal, ze jednak ich sie nie jada.
Przy stole zapadla konsternacja, kiedy zadal pytanie o majtki.
Cala rodzina dlugo milczala patrzac na niego z zaskoczeniem.
-Majtki?-wystekal wreszcie Tata Giant. -a skad ci sie takie cos wzielo?
-Nie wiem. Po prostu pomyslalem, ze przydalyby mi sie. Ale nie wiem, jak wygladaja i gdzie to mozna znalezc.
-Czy to sie je? -zaryzykowala starsza siostra Bromby.
-Nie. to sie nosi, ale jeszcze nie wiem, w jaki sposob -oswiadczyl Bromba.-Jedno, do czego doszedlem, to fakt, ze majtki powinny miec okreslony styl architektoniczny.
Mama Giant zemdlala z wrazenia i nie mozna jej bylo dlugo docucic
Uśmiech Saurona ;D Uśmiech Saurona ;D Uśmiech Saurona ;D
Pomozcie biednej rodzinie Bromby. Jak nie dowiedza sie niczego o tych nieszczesnych majtkach, to umra z przemeczenia mysleniem...

Ostatnio zmieniony przez Adiemus dnia 15-04-2003 16:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Adan
Homo sapiens mediterralis

Wpisy: 727

Wysłany: 19-08-2002 18:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A wszystko tak naprawdę nie przez to, że oberwał kawałem bazaltu w łeb, bo łby giganty mają mocne, ale ponieważ niepotrzebnie czytywał on był foruma tolkienowskiego w swojej jaskini w Górach Mglistych, gdzie miał on biedak swój komputerek podłączony do GIGANTYCZNEJ SIECI KOMPUTEROWEJ. Czytał sobie Bromba-Trąba temat o gigantach, czytał, aż w końcu wstał i krzyknął - Niech ktoś zatrzyma wresszcie czas, ja wysiadam! Następnie przyjechała GIGANTYCZNA KARETAKA GIGANTYCZNEGO POGOTOWIA RATUNKOWEGO i zbrała biednego Giganta do GIGANTYCZNEGO PSYCHIATRYKA, gdzie może on obijać się o gigantycznie miękkie ściany, w gigantycznym pokoju, bez gigantycznych klamek. Widziały gały co brały wszystko mi się pomieszało Szok
Night of fears.
Finding my way through the dark black forest,
Where the sun never shines,
Dew is the sweat of the nightingales,
Toiling all night, singing.
Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 19-08-2002 18:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W psychiatryku tak dlugo wypytywal wszystkich doktorow o styl architektoniczny majtek, az wreszcie zlitowali sie i pokazali mu 263549 zalacznikow. Dostal oczoplasu i zemdlal. Za duzy wybor to tez niedobrze...
Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 20-08-2002 09:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bromba Trąba jednak, wskutek uderzenia zapewne, szybko zorientował się, że większą frajdą jest jednak ciskanie głazami w kolegów i poszukiwanie majtek na własną rękę, niż siedzenie w psychiatryku.
Toteż, niczym potężny Indianin Uśmiech rozwalił jedną ze ścianek i wyszedł na wolność.
- Uaaaa... Krzyk 2 - rozciągnął mięśnie i jak to w zwyczaju gigantów podrapał się w wiadomym miejscu Język
-Gdzie by tu pójść? Zdziwienie
Nasz stone giants myślał i myślał i myślał... wszystko mi się pomieszało I postanowił wyruszyc na poszukiwanie Wielkiego Foruma, który, jak myślał Bromba, zna odpowiedź na pytanie o majtki. Nie uszedł nawet trzech metrów, kiedy nagle ktoś bezceremonialnie klepnął go po plecach...
- Zabijam każdego, kto zaprzeczy, że mój emblemat jest najpiękniejszy Bang! Uśmiech Saurona ;D - Wielki Barlog nie silił się kryć swych zamiarów. Był przynajmniej raz większy od Bromby, gębę miał posiniaczoną i kose spojrzenie przekrwionych oczek. W ogromnej, owłosionej łapie trzymał potężny bejsbol, którym beztrosko majtał sobie przed nosem Bromby...
- Pan wybaczy, śpiesze się -powiedział giant starając się wyminąć Barloga.
Ale ten natychmiast zastawił mu drogę Spox
- Te, intlegigent...ty se tu nie wymondrzaj....- Barlog się zdenerwował...grzywa mu zafalowała a z nozdrzy buchnął ogień.. wściekły .-Bo ja Majar jestem, w Silivanili to pisali.
- Ty jesteś zwykła kreacja i nie istniejesz w realnym świecie - Ale niech bedzie, ze zawieszamy niewiare i wchodzimy w Swiat Wtorny... Problemy nie znikaja. Może wychodzi tu moje historyczne, zawodowe zboczenie ale nie mowimy o subiektywizmie analizy literackiej...Nio wiesz...
Barlog wyglądał jednakże na lekko znudzonego... Krzyk 2
-Apage satanas!!! Kingsajz dla każdego- Bromba nie wiedział skąd znał te starożytne maxymy i w jaki sposób przyszły mu do głowy...ale w tej chwili, tak jakby ktoś inny włożył mu do ust te słowa, powiedział głośno:
- YOU CAN NOT PASS! Diabelski uśmiech
- Bylem pierwszy! Bylem pierwszy! ;-P Krzyknął Barlog i wystawił swój długi czerwony jęzor.
- eeee....Nie chce mi się kruszyć kopii o Ælfine...- powiedział Brombuz z wyższością. Nawet gdybys mial racje- to i tak wychodzi na moje. Na tym najpiękniejszym ze światów nie ma NIC obiektywnego, do czego mieliby realny dostęp ludzie. NIC. Ble Ble ;D
I zadowolony z siebie odwrócił się plecami i poszedł.
- Co to ma do rzeczy? Barlog znów się wściekł - Muchy w Mordorze mieli, prawda? Jestem rozwalony Ockham! Ockham! Wracaj do cholery!!!! wściekły Ja to pierwszy wymyslilem ;-P Barlog trząsł się ze złości....
Ale Brombur już szedł dalej. Rzucił jeszcze przez zęby:
-To uzbrój sie w cierpliwość, a w między czasie możesz poczytać teksty M.Martineza, G.Brolina, czy M.Björkmana.
To już chyba ostatecznie dobiło Barloga. Smutek
-Juz sie pogubilem... never mind. Powiedział i zaczaił się na kolejnego, nieuważnego przechodnia. Spox
Jednak nasz Bromba-Trąba był niepocieszony....Cały czas po głowie błądziło mu pytanie "
Czy Nazgule nosiły majtki? Czy też mając nogi nie miały tyłka? Jak wyglądał Nazgul po oddaniu rzeczy do prania? Czy robił siku? Ratujcie bo go pobiję Musze koniecznie znajeść tego Wielkiego Foruma, on na pewno znajdzie odpowiedź.

To be continued Język

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Adan

Wysłany: 20-08-2002 09:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ale niełatwo znaleść Wielkiego Foruma, bo ten w necie siedzi. A net ten utkała sama Ungolianta. Bo to Ungolianta właśnie neta tego skonstruowała zwanego GIGANTYCZNĄ SIECIĄ. A Wielki Forum siedział w necie i kasował wszystkie posty nie na temat. A była to praca żmudna, niewdzięczna i niebezpieczna. Bromba miał problem bo nie wiedział w jekiej czesci neta Forum siedzi. A już deptały mu po piętach GIGANTYCZNE JEDNOSTKI DO ŚCIGANIA SZALONYCH GIGANTÓW.
Night of fears.
Powrót do góry

Nifrodel

Wysłany: 20-08-2002 09:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hie hie...spodobało mi się to Złośliwy uśmiech

Brombur szedł i szedł, kiedy na drodze zobaczył ławeczkę. Na ławeczce siedział już gość bez buźki Uśmiech

-Cześć, Ta ławka została specjalnie stworzona do powitań i przedstawienia się na forum jeśli ktoś czuje taką potrzebę. Rządzę Proszę nie robić więc tego w innych miejscach Nie Nie - powiedział bezbuźkowiec.

- A więc znasz Wielkiego-Foruma? - Bromba-trąba nie krył radości Elfik -

- czy znam? Bezbuźkowiec uśmiechnął się dość niesympatycznie- Cool 4 Ludzi neurotyków odnajdujemy sporo. Począwszy od Grimy, przez Denethora i Boromira, po Theodena czy Turina... Na jakie typy neuroz można trafić najczęściej- przede wszystkim związane z problemem narcystycznym (wybujała duma, wysoka roszczeniowość)
Bromba-Trąba trochę się rozczarował.. Skrzywienie ..ech.. Zdziwienie .westchnął:

-to implikacje przyjetego ad hoc zalozenia. To nie jest przeciez odpowiedz na moje pytanie. Smutek

- Przykłady neuroz już podałem. Nic nowego Jeśli Tobie nie wystarcza "byle dowód", to sorry, ale wykładu nie będzie.

-To już tylko czysty populizm... Pserwa
Ekhm... Ładna dzisiaj pogoda - Uśmiech
Mimo wszystko Bromba Trąba chciał jeszcze posiedzieć na ławce. Język

-Zaraz, zaraz... Coś mi się przypomniało... Przecież Marylin wcale nie była naturalną blondynką, tylko farbowaną ! Tak czy owak miała blond włosy. To było dobre ! -
zaśmiał się radośnie do siebie Śmiech 2
Słoneczko tak miło grzało ale towarzysz zamilkł i po dłuższej chwili Bromba powlókł się dalej... Spox

~~~~~~~~
Eldalairië
Powrót do góry

Adan

Wysłany: 20-08-2002 10:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Powłókł się dalej, ale usłyszał jeszcze mruczenie pod nosem Bezbuźkowca
- Dobra, bo juz mnie nudzi roztrzasanie tych kwestii.
Szedł i spotkał na drodze elfkę. Ubrana była w T-shirt z zielonym napisem literami elfów.
- Cześć. Powiedz mi gdzie mogę dowiedzieć się, czegoś o majtkach nazguli? - zapytał Bromba. Ewentualnie spotkać Wielkiego Foruma?
- Hmm, o majtkach ci nie powiem, a do Foruma wyślij P2P. Ale chętnie opowiem ci z czego zbudowane są nazgule. Zbudowane są one ze sprężonego powietrza. Tylko nie wiem jak się ono się spręża. Opuściłam lekcje, kiedy omawiana była fizyka gazów. Może wiesz co nieco o przemianach izotermicznych gazów? Zresztą nie jest pewne czy nazgule sprężały się izotermicznie? Może sprężały się jeszcze jakoś inaczej? - odpowiedziała elfka.
- Niestety jestem tylko ograniczonym Gigantem, a lekcje fizyki kończą się u nas na balistyce rzucania głazami - odparł Bromba.

Night of fears.
Powrót do góry

Nifrodel

Wysłany: 20-08-2002 11:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

-Nagle zobaczyli antropoidalną istotę z wielkim herbem na czole Język Herbiasty pluł siarczyście...Fuj Yeskow...fuj Yeskow....Fuj Fuj FUJ!!!
- Moze zjadł coś niedobrego?- zatroskał się Bromba
- Tja- zdecydowanie szkodzą mu nocne rozmowy Elfik - powiedziała Elfka. Elfik
_ Halo Halo- Krzyczał Heraldziasty -Pozwoliłem sobie skoczyć do końca dzięki czemu wiem jak to się kończy - choć na ogół tego nie robię).
- Macie Ciała Astralne?- to pytanie rzucone znienacka nie zaskoczyło jednak naszego Bromby Uśmiech
- Zarzucasz mi takie przyziemne pobudki? Pserwa sa spekulacje i sa Spekulacje mój Herbiasty...Gdybym chcial byc zlosliwy, powiedzialbym, ze nie bardzo ci sie to udalo ;-P Ble Ble ;D Fundamentalną przeszkodą w poznaniu obiektywnego świata jest to, że jest on poznawany poprzez twoje zmysły i rozum. Rządzę
-Ja też tak uważam. Nie chodzi o nieśmiertelność. Nie chodzi nawet o życie. - skwapliwie zgodził się Heraldziasty, poznając z kim ma do czynienia Jestem rozwalony
-Yeskov fuj, fuj fuj - dodał jeszcze Język
-Ta, jakjej tam....Elfka- nie wygląda na tym obrazku trochę jak Posejdon (Neptun)? Super śmiech - zapytał ni stąd ni z owąd Heraldziasty
Bromba jednak - zaprawiony w bojach odpowiedział :
-Na litosc boska, dlaczego? Pserwa po chwili jednak dodał : De gustibus Język Chwile się zamyślił...
-Tak...Na świat składa się nie tylko rzeczywistość materialna, ale także bajeczna, która jest wyrazem poglądów, wiedzy i odbioru rzeczywistości przez ówczesnych. Uśmiech Saurona ;D
- Ciekawe, bardzo ciekawe- Powiedział Heraldziasty-Swoją drogę interesujące...W trakcie dyskusji często porusza się nowe zagadnienia, które na ogół giną bezpowrotnie. Uważam że choć część z nich warto uratować dla szerszej społeczności...
- To ja Wam popsuje humor. ....Bromba ciągnął nieprzejednany- Prawda jest taka, że bismarckowskie Trzy K dobrze pasują do świata Śródziemia.
Modelowym przykladem jest zwiazek Samwise-Rosie. I ich trzynascie dzieci. Super śmiech Super śmiech Za wczesnie ozenil sie, co gorsza w kobiecie ktora kochal do konca zycia. Nie chcialbym tutaj przynudzac, ale po kims takim trudno spodziewac sie, by mial inne poglady na role kobiety, prawda?
- Ja bym to widział tak. Heraldziasty postanowił podjąć dyskusję : Rola kobiety wg. Tolkiena jest oczywista. Ale zdarzają się wyjątki potwierdzające regułę. Spox
Nagle z oddali dochodzi pełen rozpaczy głos:
-"The world is changed" jak słyszymy na początku filmu. Jak dla mnie aż za bardzo... Rozpacz bierze. Idę się upić wódką "Sarumanova". Zdziwienie
Bromba jednak nigdy nie traci języka w gębie Elfik
-Udanego rejsssu moj ssskarbie! Wssspanialych przygod, wiatru w zaglach i dobrej pogody. Czekamy na relacje Język Spox
blah blah, i tak dlugo jeszcze. Jestem rozwalony

~~~~~~~~
Eldalairië
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Następna

Temat: czy stone-giants nosiły majtki i w jakim stylu architekt.? (Strona 1 z 26)

Skocz do: