Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: "Droga wiedzie", czyli wybierz się na wyprawę ślad (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Chester Herugrim
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 11

Wysłany: 03-01-2013 20:00    Temat wpisu: "Droga wiedzie", czyli wybierz się na wyprawę ślad Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czytam, czytam, oglądam filmy i jedną z tych rzeczy, które zachwycają mnie u Tolkiena są właśnie wyprawy. Ile razy sięgam po "Władcę" lub "Hobbita", to serce mi się wyrywa na taką przygodę, choćby kilka dni wyprawy w dzicz, zmierzyć się ze sobą samym, kontemplować piękno świata. Nie macie też czasami takiej ochoty? Jeżeli tak, to zapraszam do wpisywania tutaj propozycji takich wypraw, najlepiej konkretnie:)

Osobiście mam na teraz dwa pomysły: jeden to Gruzja (okolice Kazbeku), drugi tańszy w realizacji: czerwony szlak beskidzki. Jacyś chętni? Jakieś inne propozycje?

Agnes
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 119

Wysłany: 31-01-2013 16:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja bardzo często bywam w okolicach Babiej Góry (pochodzę z stamtąd). Jest tam wiele miejsca na długie wyprawy, piękne widoki, a ludzie raczej sympatyczni Elfik

Ostatnio zmieniony przez Agnes dnia 10-07-2013 08:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 07-02-2013 15:08    Temat wpisu: Re: "Droga wiedzie", czyli wybierz się na wyprawę Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chester Herugrim napisał(a) (zobacz wpis):
Czytam, czytam, oglądam filmy i jedną z tych rzeczy, które zachwycają mnie u Tolkiena są właśnie wyprawy. Ile razy sięgam po "Władcę" lub "Hobbita", to serce mi się wyrywa na taką przygodę, choćby kilka dni wyprawy w dzicz, zmierzyć się ze sobą samym, kontemplować piękno świata. Nie macie też czasami takiej ochoty?

Taką ochotę mam każdego lata Uśmiech Wtedy odwiedzam ukochane przeze mnie lasy: najpierw wypad w głąb Borów Tucholskich, poszukiwanie zimorodków, spływ kajakiem (dla mnie to przygoda i adrenalina, bo nie umiem pływać i panicznie boję się głębokiej wody Z przymrużeniem oka), kilka dni pod namiotem w skromnych warunkach, kąpiele w strumyku i wsłuchiwanie się w odgłosy przyrody Love a potem powrót do domu i mojej ukochanej Puszczy Bydgoskiej i mojego pobliskiego lasu - 8 km pieszo do rezerwatu (przez bagna i strumienie) i z powrotem drugie tyle Miłość Okazjonalnie Myślęcinek - wypad nad stawy, do lasu i do ogrodu zoologicznego Love

Byłam kiedyś na Śląsku - Pustynia Błędowska jest cudowna robienie pieknych oczek (ponoć kręcili tam Faraona).
Do gór jakoś nigdy mnie nie ciągnie, tak samo do morza, jezior itd. Nie Nie A zagranica mnie nie interesuje, bo wszystko o czym marzę mam o rzut beretem Uśmiech choć widoki Nowej Zelandii czy Szkocji są kuszące tak, tak, zgadzam się

Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Tauriel
Urodzony na Ardzie

Wpisy: 1

Wysłany: 08-02-2013 11:06    Temat wpisu: ;) Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

podróże to moja pasja a że należę do harcerstwa to nic trudnego;) najbardziej lubię kotlinę kłodzką cudowne miejsce że tak powiem troszkę zapomniane przez boga;) szczególnie jak się zwiedza ją razem z obozem wędrownym;)
ale moim marzeniem są kraje skandynawskie chciałabym zobaczyć fiordy mmmm aż się rozmarzyłam
ale oście uważam że czytając też troszkę podróżujemy szczególnie jak ma się bujną wyobraźnie a ja mam każdy na swój sposób może sobie kreować wygląd chociażby nory Bilbo Baginsa czy Morii. wyobraźnia to najlepszy sposób podróżowania szczególnie jak finanse kuleją;P

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: "Droga wiedzie", czyli wybierz się na wyprawę ślad (Strona 1 z 1)

Skocz do: