Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Człowiek wiernego serca nieraz miewa krnąbrny język." Theoden, Władca Pierścieni

Temat: CIA i Tolkien? - kultowe wydanie WP lat 90-tych (Strona 1 z 3)

Idź do strony 1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Watcher
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 643

Wysłany: 20-01-2013 21:27    Temat wpisu: CIA i Tolkien? - kultowe wydanie WP lat 90-tych Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

wydzielone z "Co Tolkiena najpierw przeczytaliście?"
by elfy
----

Robię sobie e-katalog swych książek i ten widok sprawił, że musiałem odpalić skaner. To przeczytałem na początek. Nostalgia gniecie mi gardło pneumatycznym młotem. Wydawnictwo z najdziwniejszą nazwą w Polsce ma we mnie dozgonnego dłużnika. Chociaż pewnie już nie istnieje Smutek

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

btw, są takie rzeczy których sponiewieranie nie świadczy o braku szacunku.

Rycerz -=|MUP - Frakcja Ekstremistyczna|=- Rycerz
Powrót do góry

Zireael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 60

Wysłany: 20-01-2013 21:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Watcher napisał(a) (zobacz wpis):

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

btw, są takie rzeczy których sponiewieranie nie świadczy o braku szacunku.

Też zaczynałam od tego wydania. Tylko że moja "Wyprawa" jest w nieco gorszym stanie, bo nie ma przedniej okładki Pserwa

Tici

Wpisy: 490

Wysłany: 20-01-2013 22:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moja się rozsypuje... Muszę pilnować, by kartek nie pogubić.
Ale też to samo wydanie.
Wydawnictwo nie istnieje juz od wielu lat. Szkoda, bo plany wydawnicze mieli ciekawe, z tego co pamiętam.

Watcher

Wysłany: 20-01-2013 22:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nawiasem mówiąc, nie dość że CiA Books - SVARO, to jeszcze w stopce wydawniczej Czytelnik się zmieścił. Szaleństwo Super śmiech Ale początki III RP to były szalone czasy, ileż wydawnictw - meteorów się wtedy pojawiło i umarło (niektóre miały imponujące tempo wydawania: Fantom Press). Wydaje mi się jednak, że na tym tle CiA wypada imponująco, moje pokolenie w LotRa wkroczyło niemal wyłącznie dzięki nim. Nie tylko w moim pokoju wisiał plakat z połączenia wszystkich okładek Uśmiech Ech, nostalgia.

Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 20-01-2013 22:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To również moje I wydanie, które czytałem i również jak Watchera, gniecie mnie tu i tam Z przymrużeniem oka gdy o nim myślę chwała wam, chylę czoła, dzięki Proooszę prooooooszę Jestem za Pserwa

Pamiętam jak z Ruginwaldusem, sępiliśmy w pseudoksięgarence wielkości standardowej dzisiejszej łazienki i Pan sprzedawca w okularach i brodą wyciągnął spod lady (sic!) odłożone dla nas książki! Ło matko, nie spodziewałem się wtedy jak to wydanie zmieni całe moje przyszłe życie Uśmiech

Niestety w odróżnieniu od takich szczęśliwców jak Watcher, łatwowiernie i uczciwie Jestem rozwalony kilka lat później pożyczyłem to wydanie koledze, który wydawał się być normalny a okazało się że jest dupkiem i moje wydanie zginęło gdzieś w odmętach czasu. Jeszcze kilka razy groziłem mu śmiercią Z przymrużeniem oka oraz wyssaniem krwi ale baran zgubił i nic na to nie poradzisz Jestem przeciw Furia Oh nie!

"Powetowałem" sobie za to po wielu latach szukania i polowania, idealne-- nieczytane, ledwo otwierane Jestem rozwalony wydanie Jestem za Kto zna CIA-Books ten wie jaka była w nim jakość klejenia wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

No ale to jednak nie to samo... Skrzywienie Pserwa chlip...

A czy wiecie (edit: o Watcher też go miał wieeeeeeeeeelgachny uśmiech ), że w ramach akcji promocyjnej wydrukowano wtedy plakaty do rozwieszenia w księgarniach? Jestem szczęśliwym posiadaczem takiego i dumnie wisi w sypialni Jestem rozwalony Pserwa

Przypomina mi skubaniec to niesamowite uczucie po pierwszym czytaniu WP Uśmiech

Watcher napisał(a):
Robię sobie e-katalog swych książek

Watcher, nie opłaca się klepać. Lepiej zainstaluj sobie Calibre i plugin do sciagania danych z lubimyczytac.pl

Tici

Wpisy: 490

Wysłany: 20-01-2013 23:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Watcher napisał(a) (zobacz wpis):
Nawiasem mówiąc, nie dość że CiA Books - SVARO, to jeszcze w stopce wydawniczej Czytelnik się zmieścił. Szaleństwo Super śmiech Ale początki III RP to były szalone czasy, ileż wydawnictw - meteorów się wtedy pojawiło i umarło (niektóre miały imponujące tempo wydawania: Fantom Press). Wydaje mi się jednak, że na tym tle CiA wypada imponująco, moje pokolenie w LotRa wkroczyło niemal wyłącznie dzięki nim. Nie tylko w moim pokoju wisiał plakat z połączenia wszystkich okładek Uśmiech Ech, nostalgia.

Z Czytelnikiem to ono było chyba jakoś powiązane, w związku z prawami autorskimi, stąd taka nazwa. A może dlatego, że to wydanie było właściwie przedrukiem wcześniejszego, tylko czcionkę zmniejszyli?
Fantom Press też mam kilka tomów, Ziemiomorze wydali, za co im chwała niech będzie na wieki i właściwe tłumaczenie Diuny, i jeszcze parę innych rzeczy dobrych, a mało znanych.

Goku, ja moje ciabuki też nieostrożnie pożyczyłam. Chyba Eru nad nimi czuwał, że po dwóch latach, całkiem psim swędem, udało mi się je odzyskać, nim przepadły z resztą dobytku pożyczającego. Ktoś pamiętał, że te książki były obce i trzeba je zwrócić, a nie gdzieś dalej wydać.

A plakat... Zobaczyłam go raz w księgarence, takiej na zasadzie stolik i oszklona szafka, i się zakochałam. Love Love Love Niestety, był niedostępny Smutek
Mam tylko elektroniczną wersję...

Antares

Wpisy: 283

Wysłany: 24-01-2013 21:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Goku napisał(a) (zobacz wpis):

Powetowałem sobie za to po wielu latach szukania i polowania, idealne-- nieczytane, ledwo otwierane Jestem rozwalony wydanie Jestem za Kto zna CIA-Books ten wie jaka była w nim jakość klejenia wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Książki we wspaniałym stanie Goku - pogratulować Uśmiech
To wydanie jest bardzo ładne, klimatyczne okładki... Kto jest ich autorem?
Gdy ta książka została wydana, miałem dopiero kilka lat. Czasami spotykałem to wydanie w antykwariacie przy poszukiwaniu innych tolkienaliów ale stan nie był zadowalający z tego co pamiętam. Ja wychowałem się na książkach z Muzy (pożyczone w bibliotece) ale to też jakiś czas po ich wydaniu - to małe, białe wydanie z tymi dziwnymi okładkami, ale nie podobało mi się kompletnie właśnie przez te okładki i nie miałem chęci kupna Z przymrużeniem oka

Watcher

Wysłany: 24-01-2013 21:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Goku napisał(a) (zobacz wpis):

"Powetowałem" sobie za to po wielu latach szukania i polowania, idealne-- nieczytane, ledwo otwierane Jestem rozwalony wydanie Jestem za Kto zna CIA-Books ten wie jaka była w nim jakość klejenia wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Nikogo nie oszukasz, że choć raz sentyment nie zwyciężył i nie otworzyłeś Wyprawy Uśmiech CiA nie oszukasz, nawet jeden raz zostawia zmarszczkę na grzbiecie Z przymrużeniem oka

Co do e-katalogu, to Twoja opcja jest fajna, ale już wcześniej kupiłem inny programik, Book Crawler Uśmiech Nie ma tej fajnej opcji rozpoznawania okładek, ale czyta kod kreskowy... no i ma fajne opcje statystyczne (typu: ile już wydałem na książki ever Śmiech ).

edit: a copyright za "cover design" ma Adam Drogomirecki.

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Temat: CIA i Tolkien? - kultowe wydanie WP lat 90-tych (Strona 1 z 3)

Skocz do: