Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: Pierwsza książka dla nowicjusza w Śródziemiu (Strona 3 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Celembriana
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 135

Wysłany: 17-11-2012 12:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ellena napisał(a) (zobacz wpis):
Celembriana napisał(a) (zobacz wpis):
zraził ją też film, z którego nie da się nic zrozumieć.... Smutek (WP of course)

Nic?! Zdziwienie Heh...

No, jej ciężko było coś zrozumieć (chyba przez 15 min tłumaczyłam jej dlaczego Aragorn nie może popłynąć z Arweną i po co...)

Widzę, że twoja siostra jest uprzedzona z góry i ocenia książkę (zanim się z nią zapoznała Ratujcie bo go pobiję ) na podstawie filmu.

Otóż to!

No cóż... jeśli znów będzie na nie, to radzę to po prostu uszanować i dać spokój. Woli HP, ma inny gust itd. - ok. Być może jest też tak, że do Tolkiena nie dojrzała albo woli inny świat (jak u wspomnianego Martina). Nie obraź się, ale mam wrażenie, że próbujesz ją usilnie (świadomie lub nie) przekonać do tego Tolkiena. Jeśli tak nie jest, to przepraszam bukiet dla ciebie, dziękuję Ty doceniasz jego twórczość i z tego powinnaś się cieszyć, zamiast ''martwić się'' o siostrę. Czasem lepiej doskonalić swoje zainteresowania niż próbować przekonać do nich innych (jak to mówią: żyj i daj żyć innym Z przymrużeniem oka ) Pozdrawiam Cię serdecznie Cmok i przepraszam, jeśli wyszłam na zołzę.

Spoko... Myślę, że masz rację, ale nie mam z kim dzielić swojej pasji (moja mama nawet nie chce o Tolkienie słyszeć...). Ale chyba dam spokój...
A może jednak spróbuję z mamą ? Super śmiech Hę? Ale książki jej nie dam, nie przeczyta... A film.. ? Jak myślicie, zrazi się po obejrzeniu LoTR? Skrzywienie
Powrót do góry

Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 17-11-2012 12:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A może jednak spróbuję z mamą ? Super śmiech Hę? Ale książki jej nie dam, nie przeczyta... A film.. ? Jak myślicie, zrazi się po obejrzeniu LoTR? Skrzywienie

Jeśli chodzi o film, to tylko w wersji reżyserskiej. Nie wiem czy się zrazi, zależy czy lubi takie klimaty Uśmiech

Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Celembriana
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 17-11-2012 13:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli chodzi o film, to tylko w wersji reżyserskiej.

Co masz na myśli mówiąc ,,w wersji reżyserskiej" ? Wersję rozszerzoną? hmmmm...

Nie wiem czy się zrazi, zależy czy lubi takie klimaty Uśmiech

Cóż... Raczej nie. Moja mama jest fanką filmów wojennych, najlepiej z czasów II wojny światowej. Za fantastyką nie przepada. Nic nowego

Więc jak myślicie, obejrzeć z nią i wszystko jej tłumaczyć, Ratujcie bo go pobiję czy poczekać na premierę Hobbita i wyciągnąć ją do kina? Super śmiech
Powrót do góry

Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 17-11-2012 14:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co masz na myśli mówiąc ,,w wersji reżyserskiej" ? Wersję rozszerzoną? hmmmm...

Tak Uśmiech

Cytat:
Cóż... Raczej nie. Moja mama jest fanką filmów wojennych, najlepiej z czasów II wojny światowej. Za fantastyką nie przepada. Nic nowego

Myślę, że Wojna o Pierścień mogłaby ją jednak zainteresować.

Cytat:
Więc jak myślicie, obejrzeć z nią i wszystko jej tłumaczyć, Ratujcie bo go pobiję czy poczekać na premierę Hobbita i wyciągnąć ją do kina? Super śmiech

Ja bym raczej poleciła Lotr, przy czym przed seansem mogłabyś jej w skrócie streścić fabułę, żeby na spokojnie mogła oglądać. I wtedy na Hobbita. W sumie można na odwrót, ale jak Hobbit (nie daj Eru) Jacksonowi nie wyjdzie, to twoja mama prawdopodobnie się rozczaruje i ciężko będzie ją namówić na książki. A Lotr jest już sprawdzonym filmem i warto go zobaczyć - zwłaszcza, że twoja mama jest w tym przypadku laikiem i nie będzie się czepiać różnic między książką a filmem. Generalnie najpierw poleciłabym książki, ale skoro napisałaś, że nie przeczyta, to pozostaje zachęcić ją poprzez film lub ewentualnie podsunąć co ciekawsze fragmenty z książki (o ile będzie chętna).

Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Celembriana
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 17-11-2012 21:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
ewentualnie podsunąć co ciekawsze fragmenty z książki (o ile będzie chętna).

Coś Ty... A co do streszczenia fabuły, to i tak mnie nie bd słuchać. Tą fabułę, to ja jej streszczam odkąd zaczęłam czytać LoTR (czyli od 2 tomów) Elfik

Ale kiedy mam z nią obejrzeć WP? Jak bd chciała, to mi najpierw powie, że nie ma czasu, a później, że ją zmuszam. Ratujcie bo go pobiję

Może jednak wersja kinowa ? (w styczniu na tvn, ale i tak nie obejrzy do końca, bo zaśnie. Jestem rozwalony ) Kiedyś oglądała walkę Mithrandira z Balrogiem, co wydało jej się głupie (moja krew Spox )
Powrót do góry

Nerwena
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 50
Nieobecny(a): Zagubiona na uniwerku w Mordorze

Wysłany: 20-01-2013 10:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Skoro tak, to może jednak WP? O ile dalsze losy Elronda, Glóina itd. ją interesują. Wiem, że pierwsze rozdziały często zniechęcają, ale warto spróbować. Albo krótko streść jej początek i niech czyta od narady u Elronda na przykład (a do urodzin Bilba itd. może kiedyś sama wróci).

Zgadzam się z tą wypowiedzią. Szczególnie, że jest tam też wspomnienie Bombura Pserwa Nie wiem czy akurat Łazikatny czy coś w ten deser (jakby nie było wiem, że deseń, ale ja zawsze mówię deser), bo przecież twoja siostra jest już dorosła, więc może coś poważniejszego? Albo po prostu daj jej do przeglądania Opowieści z Niebiezpiecznego Królestwa. Silmarillion to już jest trochę gorsze, ponieważ ja sama przyznam, że muszę przeczytać go jeszcze raz, bo za dużo już nie pamiętam, nawet nie wiedziałam gdy go czytałam kto to Noldorowie oops, zawstydzenie, ale ja mam 13 (nawet jeszcze nie, ale rocznikowo) lat, więc jest duża różnica. Dzieci Húrina to rzeczywiście jest smutna opowieść, ale mnie zainteresowała. Przyznam się, że uroniłam małą łezkę na koniec.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Temat: Pierwsza książka dla nowicjusza w Śródziemiu (Strona 3 z 3)

Skocz do: