Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

Temat: Które z wydań Władcy Pierścieni Muzy ma najlepszy papier? (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
naraska
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 07-01-2013 14:46    Temat wpisu: Które z wydań Władcy Pierścieni Muzy ma najlepszy papier? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam. Które wydania Władcy Pierścieni polecacie? Oczywiście chodzi mi o tłumaczenie Skibniewskiej, czyli jeśli chodzi o aktualne czasy to w grę wchodzą wydania z Muzy... I tu jest problem. Mam komplet w kartonowym opakowaniu z beżowymi i twardymi okładkami z 2012 roku, które w sumie mi się podoba ale jest problem jeśli chodzi o jakość papieru, tzn. moje wydanie jest wydrukowane na cienkim, kremowym papierze (jakby ekologicznym) Creamy HiBulk 2.4 53 g/m3 od firmy Zing. Jest to naprawdę kiepski papier bardzo delikatny, a chciałam mieć wydanie WP które będę miała na lata. Szperając w internecie kilka razy się natrafiłam na informacje, że wydanie z 2010 o takich samych okładkach ma inny, grubszy papier. Czy ktoś to potwierdza? A może wydanie z czarnymi okładkami ma dobry papier? Bardzo proszę o jakieś informacje i propozycje, ponieważ świadomość, że moje wydanie nie jest najlepsze nie daje mi spokoju. Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 07-01-2013 21:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Rzeczywiście najnowsze wydanie Muzy w pudełku ma gorszy papier od poprzednich wydań.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Zajrzałem do książek i:
1. 2007 r. Duży format jak nr 2. Dobry, biały papier ale bez uczucia aksamitności.
2. 2012 r. Żółtawy, cienki papier. Chropowaty. Tak jak opisywałaś.
3. 1996 r. Dobry biały papier, aksamitny, chce się go gładzić Jestem rozwalony
4. 2000 r. To samo co nr 3 ale jakby jeszcze ciut lepszy. Z tym, że to wydanie to nie wyłącznie MUZA ale "Porozumienie wydawców".

Miałem jeszcze kiedyś graficznie takie samo wydanie jak nr 1 ale w formacie nr 3 i nr 4 i z tego co pamiętam był tam taki sam papier jak w nr 3. Wydaje mi się, że "białookładkowe" wydanie z 2010 też ma taki sam papier jak to z 1996 r.

Jeśli Ci tak zależy to będziesz musiała zaczaić się na Allegro. Akurat jest jedno z białych wydań (w opisie bdb stan):
http://allegro.pl/wladca-pierscieni-trylogia-i2928911338.html

naraska
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 07-01-2013 22:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dokładnie mam takie samo wydanie jak nr 2.

W najbliższym czasie będę miała okazje być w Empiku, może znajdę jakieś wydanie gdzie będę mogła zobaczyć jak wygląda papier. Ale dziękuję bardzo za odpowiedź... Dzięki niej będę wiedziała czego szukać i mam jakieś porównanie. Uśmiech Może uda się kupić wydanie takie jak podałeś pod nr 3. Na allegro patrzyłam ostatnio i widziałam kilka aukcji, które oferowały te lepsze wydania, ale jeszcze się wstrzymam. Muszę też zobaczyć najnowsze wydanie Muzy, które jest jednoksiążkowe. Może jakość papieru będzie odpowiednia.

Ale jeszcze raz dzięki za informacje. Uśmiech

naraska
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 08-01-2013 10:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Goku a mógłbyś podać na jakim papierze zostało wydrukowane czarne wydanie? Bo na allegro widziałam aukcje z takim właśnie wydaniem tylko że z 2012 roku i pytałam sprzedającego jaki jest papier... tj. Ecco Book Snow 2.4 53g/m3. Zastanawia mnie czy coś zmienili. Z przymrużeniem oka Na końcu książki to powinno pisać. Z przymrużeniem oka

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 08-01-2013 23:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moje wydanie (nr 1) jest na papierze VEGA 1.4 70g/m2

Czuję w kościach, że te 70g/m2 to może być jakaś gramatura czy coś Jestem rozwalony
Jak ze swetrami tureckimi Pserwa im większa gramatura tym lepsza jakość i "gorąc" Z przymrużeniem oka bo mniejsze "oka" Pserwa

Czy jest na sali jakiś drukarz? (w sensie ten od Gutenberga a nie sędzia z piłkarskiej polskiej Ekstraklasy Z przymrużeniem oka Pserwa )

P.S. ja tam na Twoim miejscu nie kupowałbym tych dużych wydań (nr 1 i 2). Nie są jedwabne w dotyku Nic nowego Uśmiech Saurona ;D Pserwa

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Które z wydań Władcy Pierścieni Muzy ma najlepszy papier? (Strona 1 z 1)

Skocz do: