Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: Ulubiony kawalek muzyczny zainspirowany tworczoscia Mistrza (Strona 13 z 13)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chowy
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 40

Wysłany: 20-11-2010 21:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

chyba tak się nazywa wykonawca hmmmm... .
howard shore-minas morgul
mama wiele więcej ulumionych ,ale nie chce mi się wypisywać Skrzywienie

findulas
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15

Wysłany: 19-12-2010 12:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oczywiscie wszystkie utwory Howarda Shore'a wykorzystane w filmie są niesamowite-nie bede wymieniać wszystkich .Poza Howardem uwielbiam utwór Riders of Rohan- David Arkenstone. a to link : http://www.youtube.com/watch?v=aD7cxfzyQio

— John Ronald Reuel Tolkien
Dzieci Hurina
Powrót do góry

Niofo
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 180

Wysłany: 06-07-2011 12:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja nie mam zdecydowanego numeru jeden (jak chyba nikt, kto się przede mną wypowiadał =D). Ale kilka zdecydowanych the best to:
Gondolin Zdradzony - Drużyny Trzeźwych Hobbitów
Lament Finduilas - jw. Z tym, że ta piosenka ma kilka niedociągnięć, jak chociażby fakt, że Finduilas o dwa razy za dużo "odwraca się". Kiedy słucha się piosenki po raz trzydziesty zauważa się takie szczegóły. Albo kiedy zna się słowa na pamięć. Ale ogólnie obie piosenki są niesamowite, szacun.

Blind Guardian - szczerze mówiąc nie słucham zazwyczaj metalu, tylko rocka i to alternatywnego (a więc Placebo i Pink Floyd). Ale w całym temacie mam swietną reklamę BG, więc się skusiłam. najlepszy jest więc wg mnie
Time Stands Still - w dużej większości przez wzgląd na tematykę (Fingy! Love ) i genialne chóry na "Lord of all Noldor".
Noldor i the Eldar - ponieważ są takie trochę spokojniejsze. Tak samo zresztą jak Out of the Wather, które co prawda jest krótkie, ale genialne.
Oczywiście Mirror, Mirror, Nightfall, Lord of the Rings, The Bard's Song, wersja z "The forgotten Tales".
Chyba o niczym nie zapomniałam.
Powrót do góry

Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 04-12-2012 23:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie licząc muzyki z filmu (wszystkie kawałki uważam za genialne), to:

1. Raincalls - Nimloth

2. David Arkenstone - Riders of Rohan

3. The road goes on z musicalu Lotr Uśmiech

4. Lonely Mountain Band - Where now are the horse and the rider/Lament for Eorl (cały czas czekam aż jakiś męski chór to wykona ech...)

(kolejność przypadkowa)

Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Ashke Verasca
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 145

Wysłany: 05-12-2012 07:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wczoraj udało mi się polożyć łapkę na płycie Drużyny Trzeźwych Hobbitów, którą ma pewien znajomy.

I zakochałam się w "Pieśni Luthien" i "Ostatniej Pieśni Arwen w Lothlorien". A "Ostatni Marsz" to uczta dla uszu, po prostu nie mam słów.

Poza tym "Into the Storm" Blind Guardian, nie tylko dlatego, że Blind Guardian to jeden z moich ulubionych bandów.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Temat: Ulubiony kawalek muzyczny zainspirowany tworczoscia Mistrza (Strona 13 z 13)

Skocz do: