Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Umarli nie mogą być przyjaciółmi żywych ani obdarzać ich podarkami." Ghan-buri-Ghan, Władca Pierścieni

Temat: Największe zdziwienie z Władcy Pierścieni (Strona 2 z 10)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Największe zdziwienie z WP
Śmierć Gandalfa
22%
 22%  [ 58 ]
Gandalf żyje
20%
 20%  [ 52 ]
Gollum odgryza palec z Pierścieniem i spada...
18%
 18%  [ 49 ]
Aragorn stawia wyzwanie Sauronowi
1%
 1%  [ 5 ]
Denethor dokonuje samobójstwa
5%
 5%  [ 14 ]
Udało Im się!
3%
 3%  [ 10 ]
Gollum... HOBBITEM??
11%
 11%  [ 30 ]
Gandalf pokonuje Sarumana.
0%
 0%  [ 1 ]
Niewiasta i Hobbit rozwalają Czarnoksiężnika
15%
 15%  [ 39 ]
Oddano głosów : 258

Autor Wiadomość
Preciousss
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 128

Wysłany: 26-05-2002 17:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ach ta Gollumofobia! Diabelski uśmiech
Mnie najbardziej zaskoczyła śmierć Gandalfa-cosik mi się to nie zgadzało, żeby on tak szybko umarł (potem jego powrót już był trochę bardziej przewidywalny)
A co do skoku Golluma to dla mnie na drugim miejscu-sama na początku nie wiedziałam co o tym myśleć-bo w końcu wyszło na to, że dobro nie zwyciężyłoby bez pomocy żałosnego już stworka, który postradał zmysły. Za to przynajmniej miałam wrażenie, że Tolkien dając mu tak wielką rolę w ocaleniu Śródziemia, daje nam szansę, aby wybaczyć Gollumowi.
pozdrowionka Złośliwy uśmiech

"As for the future: I'll go on believing there is one - maybe even a happy one.Who's to say there is nothing waiting for me around the corner?(...)Whatever it may be, one thing is for sure - this adventure is not over."
Lauren Bacall
Powrót do góry

Helevorn
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 212

Wysłany: 27-05-2002 13:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mnie baaaaardzo zaskoczylo rozegranie sie wydarzen na Oroduinie..
nigdy nie przewidywalem takiego zakonczenia... choc nie powiem
smierc i potem ponowne pojawianie sie Gandlafa rowniez mnie zdziwilo !

Elanor
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 365

Wysłany: 27-05-2002 13:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Własnego największego zdziwienia niestety nie pomnę (ech, te lata Z przymrużeniem oka ). Natomiast niezmiernie rozbawił mnie pewien fakt: Kolega po przeczytaniu Wyprawy (sama go do tego zmusiłam Uśmiech Saurona ;D ) opowiada mi wrażenia i konspiracyjnym szeptem mówi "Wiesz, ale ja mam wrażenie, że ten Gandalf to jeszcze się pojawi...". No i nawet udało mi się zachować kamienną twarz.

Kisi
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 18-07-2002 00:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przy pierwszym czytaniu LOTR najwiekszym szokiem byla dla mnie smierc Gandalfa. Ale nie patrzylam na to od strony czysto emocjonalnej, cos mi nie gralo w konstrukcji powiesci. Oczywiscie,spodziewalam sie z gory, ze druzyna predzej czy pozniej sie rozpadnie, ale jakos nie moglam uwierzyc, zeby Mistrz lekkomyslnie usmiercil jedynego na dobra sprawe niezastapionego czlonka druzyny...
Powrót do góry

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 19-07-2002 19:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zdecydowanie skok Golluma! Świetny pomysł, aby postać do końca negatywna doprowadziła "sprawę" do końca i wybawiła wszystkich z dużych kłopotów.
Powrót do góry

Cirdan
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 110

Wysłany: 05-08-2002 15:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Śmierc Theodena i to w taki (głupi) sposób.
Jak Rzecznik Saurona pokazuje rzeczy Sama i Froda Gandalfowi.
Z wymienionych wcześniej - końcowy smutek.
I jedyne słowa Cirdana w całej WP (i Silu) Uśmiech
A z ankietowych - Śmierć Gandalfa.

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 06-08-2002 13:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cirdan napisał(a):
Śmierc Theodena i to w taki (głupi) sposób.
Jak Rzecznik Saurona pokazuje rzeczy Sama i Froda Gandalfowi.
Z wymienionych wcześniej - końcowy smutek.
I jedyne słowa Cirdana w całej WP (i Silu) Uśmiech
A z ankietowych - Śmierć Gandalfa.

Jak rzecznik pokazuje im plaszcz i miecz to przez sekunde ma sie wrazenie ze to prawda, ze ich jednak zlapali. A potem dopiero kojarzy sie ucieczke tego orka, ktory zabral im rzeczy.
Oczywiscie wielkim zaskoczeniem byl upadek Gandalfa, ja jednak
nie podejrzewalam ze on sie jeszcze pojawi. Nie bylabym zdziwiona,
po Gandalfie i po Boromirze gdyby Wyprawe przezylo tylko 2 lub 3 z Dziewiatki. W koncu to byly badziej realne prognozy.
Kolejnym sporym zaskoczeniem byly orly, jakos tak zbyt ehm, hollywoodzko to brzmialo, bardziej normalnie, realistycznie byloby
gdyby autor pozwolil im zginac na Górze. Wiem, ze to okrutne ale ten ratunek w ostatniej chwili taki jakis dziwny. Prawde mowiac od jakiegos czasu przygotowana bylam na to, ze uda sie zniszczyc pierscien, bo konsekwencje jego niezniszczenia bylyby zbyt wielkie dla swiata ale jednoczesnie zdawalo mi sie ze jest calkiem prawdopodobne usmiercenie Froda i Sama, albo tylko jednego z nich. Moze nie w ogniu ale na górze.
I gdyby to byla prawdziwa mitologia np germanska albo gdyby to byl Silmarilion, to z pewnoscia zgineliby na gorze, przez jakis czas starajac sie uciec przed erupcja, a gdyby to nie wyszło, mysle ze po prostu zabiliby sie nawzajem, np nozem czy mieczem, zeby nie splonac zywcem.
poz
tal

Dis
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 214

Wysłany: 16-10-2002 15:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

TallisKeeton napisał(a):

I gdyby to byla prawdziwa mitologia np germanska albo gdyby to byl Silmarilion, to z pewnoscia zgineliby na gorze, przez jakis czas starajac sie uciec przed erupcja, a gdyby to nie wyszło, mysle ze po prostu zabiliby sie nawzajem, np nozem czy mieczem, zeby nie splonac zywcem.
poz
tal

Akurat to mnie nie specjalnie zaskoczylo, bo skoro im sie miało udać to już powinno się udać. Oddałam gloś na odgryzienie przez Golluma palca Frodowi, ale dość się wahałam, bo może też śmierc Gandalfa (wbrew konwencjom literackim, bo to główny bohater więc nie może tak prędko zginąć). Miałam jednak nadzieję, ze to coś nie tak bo "nie było ciała".
Na prawdę zaskoczyły mnie dwie sprawy: fakt, że Eowyna zamiast zginąć (ale tak aby jeszcze zdążyć wyznać swą miłość Aragornowi) lub przynajmniej być niepocieszona do końca życia - spokojnie "pociesza się" Faramirem. Ta uwaga o Silmarillionie czy o mitologii germanskiej bardziej odnosi się właśnie do tego wątku. Nie powiem jednak by takie zakończenie mnie martwiło Uśmiech. Może wolalabym gdyby przezyła, ale nie pocieszyła się aż tak szybko. Mogłaby np. wraz z bratem współrządzić Rohannem i w ten sposów się pocieszyć Z przymrużeniem oka , ale to może byłoby zbyt feministyczne Super śmiech
Drugie zaskoczenie to dewastacja Shire - po udanej misji - powrót do domu i tam jeszcze trzeba walczyć Smutek . Ale za to to bardzo prawdziwe.
Może jeszcze śmierć Grimy. Skoro Frodo nie pozwolił zabić hobbitom Sarumana to mógłby też przeszkodzić w zabiciu Grimy, ale to już szczegół
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Temat: Największe zdziwienie z Władcy Pierścieni (Strona 2 z 10)

Skocz do: