Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Nawet prawa dłoń i szczere serce mogą czasem zbłądzić, a taką krzywdę trudniej bywa znieść niż knowania wroga. " Húrin do Morweny, Niedokończone Opowieści

Temat: XIV TF akredytacja i opłaty (Strona 3 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ivellios
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 53

Wysłany: 25-06-2012 16:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Super, że jedzonko + ta możliwość na gazie robienia (nawet bardziej mnie cieszy)! Czyli dobrze rozumiem, że są garki jakieś i nie muszę pół kuchni przywozić? Uśmiech

Na mapce prosiłbym o zaznaczenie przystanku PKS, z którego jedzie się do Wrocławia. Ostatnio nie mogłem znaleźć i na rondzie łapałem autokar (złoty człowiek, się zatrzymał specjalnie!). W zasadzie gdzie wysiadać, też warto się dowiedzieć, bo ostatnio na drugim końcu Bielawy wylądowaliśmy.

I w końcu: nie chcę tutaj jakiegoś narzekactwa uprawiać, ale jak sobie podliczę to pole, to ten właściciel lekko zdziera jeżeli wziąć pod uwagę standardy przez niego oferowane.

Szczególnie, gdy liczy sobie tak za dni... ale czy zatem opuszczając pole w niedzielę o 7 rano mam płacić za 4. dzień niedzielny? Wolę uściślić, bo skoro on sobie dni liczy, to ja mogę się przed świtem wynieść, żeby nie dopłacać mu dodatkowo kasy za dzień, w którym mnie nie ma de facto.

http://www.arda.org.pl - kilkudniowy LARP drużynowy w klimatach Śródziemia. Zapraszamy!

http://about.me/januszkamienski
Powrót do góry

Mitheithel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 54

Wysłany: 25-06-2012 16:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ivellios napisał(a) (zobacz wpis):
I w końcu: nie chcę tutaj jakiegoś narzekactwa uprawiać, ale jak sobie podliczę to pole, to ten właściciel lekko zdziera jeżeli wziąć pod uwagę standardy przez niego oferowane.

I to też było powodem poszukiwań nowego pola w tym roku.

of crystal shining pale afar."

J.R.R Tolkien "The Lays Of Beleriand"
Powrót do góry

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 25-06-2012 17:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ivellios napisał(a) (zobacz wpis):
Super, że jedzonko + ta możliwość na gazie robienia (nawet bardziej mnie cieszy)! Czyli dobrze rozumiem, że są garki jakieś i nie muszę pół kuchni przywozić? Uśmiech
Garnki będą - do wspólnego użytku Z przymrużeniem oka zwłaszcza do gotowania wody.

Cytat:
W zasadzie gdzie wysiadać, też warto się dowiedzieć, bo ostatnio na drugim końcu Bielawy wylądowaliśmy.

Zawsze na drugim przystanku w Bielawie - niezależnie, którą trasą autokar pojedzie. Przystanek jest obok dużego ronda, naprzeciw jest sklep spożywczy "Zbych".

Cytat:
No cóż.. nie da się ukryć. Ale to już naprawdę nie jest od nas zależne - tzn. jak uzbieramy 90 000 to możemy to pole kupić Jestem rozwalony

Cytat:
Szczególnie, gdy liczy sobie tak za dni... ale czy zatem opuszczając pole w niedzielę o 7 rano mam płacić za 4. dzień niedzielny? Wolę uściślić, bo skoro on sobie dni liczy, to ja mogę się przed świtem wynieść, żeby nie dopłacać mu dodatkowo kasy za dzień, w którym mnie nie ma de facto.

To powiedz, że w niedzielę wyjeżdżasz wczesnym rankiem - myślę, że nie będzie wtedy liczył..

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Ivellios
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 25-06-2012 17:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dzięki, Mona za rady i odpowiedzi Uśmiech

Ja tak narzekam, ale wiem, że to niezależne od was jest oczywiście. Właściciel sobie dyktuje ceny. Ot! Narzekam na niego Uśmiech Może uda się dogadać, to nie będzie kłopotu. Skoro i tak nie liczy po 18, to jeden pies mu czy ktoś pojedzie rano wcześnie tak samo I.M.O.

http://www.arda.org.pl - kilkudniowy LARP drużynowy w klimatach Śródziemia. Zapraszamy!

Powrót do góry

Erudar
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 35

Wysłany: 26-06-2012 16:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli chodzi o trasę Wrocław-Bielawa, to chyba nawet nie da się (w każdym razie najczęściej się nie da) jechać dalej, więc trzeba wysiąść na przystanku, na którym wysiadają wszyscy. Uśmiech
Powrót do góry

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 26-06-2012 16:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Erudar napisał(a) (zobacz wpis):
Jeśli chodzi o trasę Wrocław-Bielawa, to chyba nawet nie da się (w każdym razie najczęściej się nie da) jechać dalej, więc trzeba wysiąść na przystanku, na którym wysiadają wszyscy. Uśmiech

No właśnie się da. Przystanek najbliżej pola to przystanek 'środkowy'. Można pojechać za daleko i wtedy trzeba wysiąć na obwodnicy (dość daleko na piechotę) albo wysiąść na os. Włókniarzy - jeszcze dalej Język

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Ivellios
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 26-06-2012 23:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam wrażenie, że to właśnie ten przystanek na Włókniarzy rok temu ogłosiliśmy przystankiem Ofiar TolkFolku Język Bo z buta potem trochę się szło... oj szło....

Powrót do góry

Nadia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 293
Nieobecny(a): Nie leczę swojej adsięwłombaktrii NN.

Wysłany: 26-06-2012 23:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dzięki, dobre dusze!

No to "gópich" pytań nieogarniętej początkującej ciąg dalszy.

Czy jeśli dojadę tam {co wcale nie jest takie oczywiste! [bo muszę najpierw odnaleźć autobusy do Bielawy(a właściwie Nutriasobolowa musi odnaleźć), "Zbycha" i pole]} na przykład tego czwartego, to mnie wpuszczą od razu na pole czy najpierw będę musiała zapłacić? I, w ogóle, skąd będę wiedziała, komu zapłacić? wszystko mi się pomieszało Znaczy mniemam, że temu właścicielowi, ale gdzie go znajdę? Czy jeśli zadam te pytania komuś już na polu przebywającemu, to prawdopodobieństwo, że będzie potrafił mi na nie odpowiedzieć, będzie wysokie? I jeszcze, czy dostanę jakiś dowód tej wpłaty, na wypadek, gdybym wychodziła potem poza teren? Czy będę mogła wejść ponownie? Jestem rozwalony

Czy za te prysznice płaci się dodatkowo? I czy, oprócz opłat za pole i ewentualnie jedzenie, są jeszcze jakieś inne opłaty? (Bo jeśli tak, to wolę się zdziwić teraz niż później. Z przymrużeniem oka)

I ile mniej więcej czasu zajmuje przetransportowanie się spod tego "Zbycha" na pole? (Żebym tak chociaż dystansowo się orientowała w tej przestrzeni.)

I jeszcze... jak to ogólnie wygląda z tym przyjeżdżaniem trochę wcześniej i zostawaniem trochę dłużej? Dużo osób tak robi czy raczej niewiele? Można w razie czego dopłacić właścicielowi pola za dodatkowe dni? Bo ja nie bardzo wiem, na ile dni wykupywać, bo nie znam realiów. Śmiech A na przykład bardzo chętnie bym przybyła trochę wcześniej, coby się zintegrować już, ale nie wiem, kiedy większość ludzi zaczyna "napływać", a nie bardzo interesuje mnie też zastanie prawie że pustego pola. Oczywiście moje pytanie jest natury bardzo orientacyjnej, chciałabym tylko wiedzieć, jak to mniej więcej wygląda co roku.

Ech, jak ja nic nie wiem! Obawiam się, że będę najbardziej nieogarniętą uczestniczką.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: XIV TF akredytacja i opłaty (Strona 3 z 8)

Skocz do: