Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

Temat: Języki nie tylko elfickie... (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Lingwistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
leazard
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 01-05-2012 20:55    Temat wpisu: Języki nie tylko elfickie... Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przepraszam, że tak znikąd i po omacku. Chodzi mi o to, aby ktoś uprzejmy pomógł mi dowiedzieć się czegoś więcej nt. języków w Śródziemiu. Mam na myśli głównie ogólne zarysy translatoryki jak i ściśle gramatyczne zagadnienia, a także składnia itp. Miło widziana też geneza słów i języków i szczypta historii na tle powstawania języków Uśmiech. Z góry dziękuję!
Śmierć to tylko kolejna ścieżka. Znika szara, deszczowa zasłona tego świata i wszystko spowija srebrzysty blask. A potem widzisz, Białe wybrzeże. I to, co za nim, daleką zieloną krainę, skąpaną w blasku wschodzącego słońca.
Powrót do góry

Marille Undómiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 01-05-2012 21:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witaj Uśmiech

nie będzie to bezpośrednia odpowiedź na Twoje pytania, ale może Ci ułatwi poszukiwania odpowiedzi we własnym zakresie.

Jest cały osobny dział zwący się Lingwistyka Zdziwienie i tam znaleźć można mnóstwo informacji na temat elfickich języków. Nawet jakieś lekcje poświęcone tengwarowi są. Tak więc polecam zaglądać właśnie tam, jeśli chcesz zdobyć informacje o językach.

Życzę miłych i owocnych poszukiwań Język
Pozdrawiam Uśmiech
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 01-05-2012 22:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Marille dobrze radzi, przeniosłam temat do działu Lingwistyka. Riozejrzyj się tutaj, jest mowa o wielu językach stworzonych przez Tolkiena mam pomysł!!!

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Lingwistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Języki nie tylko elfickie... (Strona 1 z 1)

Skocz do: