Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: wznowienie 'Hobbita' (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darekpionki
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 66

Wysłany: 01-09-2010 14:00    Temat wpisu: wznowienie 'Hobbita' Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dziś dowiedziałem się, że wydawnictwo Amber ma zamiar za kilka tygodni wznowić ''Hobbita" (http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka,008860,j-r-r-tolkien,hobbit.htm l). Nie wiem czy to wydanie różni się od poprzedniego (nawet ta sama okładka jest), ale wydaje mi się że to taka próba wydawcy żeby sprawdzić czy Tolkien jest jeszcze poczytny (być może chcą coś wydać, ale wznowić np. zieloną kolekcję?). Interesująca jest nowa recenzja (a właściwie wykorzystanie newsa o planowanej ekranizacji). Jak ktoś ma chwilę czasu to może sobie przejrzeć stronę, choć rewelacji nie ma tam.
(Prz 26:12, Biblia Tysiąclecia)

piszę, piszę, piszę: www.sieMowi.blogspot.com Zapraszam Uśmiech
Powrót do góry

Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 282

Wysłany: 02-09-2010 14:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chciałoby się, by była to prawda, że Amber wznowi zielone wydania (nawet w całkiem zmienionej formie). Zamiast wznawiać w kółko WP, Silmarillion czy właśnie Hobbita to mogliby wydać w końcu coś na co byłoby bez wątpienia większe zapotrzebowanie (KZO - choć z tym podobno nie tak łatwo, Encyklopedia Śródziemia, Tolkien - Mistrz Śródziemia i można tak dalej wyliczać...). Obecnie takie pozycje są drogie i trudno dostępne, więc może ktoś z wydawnictwa wpadnie w końcu na pomysł by je wznowić? Być może dobrym prognostykiem na przyszłość będzie wydanie "Listów" przez Prószyńskiego i S-ke. Może zacznie dziać się coś dobrego w tym kierunku. hmmmm...

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 02-09-2010 17:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Antares86 napisał(a) (zobacz wpis):
Zamiast wznawiać w kółko WP, Silmarillion czy właśnie Hobbita to mogliby wydać w końcu coś na co byłoby bez wątpienia większe zapotrzebowanie

Choć w przypadku Hobbita to mogliby uderzyć do Vilvy o ilustracje i wziąć tłumaczenie Braiter.

Cytat:
KZO - choć z tym podobno nie tak łatwo

Na to nie ma szans. Tolkien Estate nie pozwoli już na publikację wyłącznie KZO. Albo kupia prawa do całego HoME albo Jestem przeciw .

Cytat:
Encyklopedia Śródziemia

Problem w tym, że jest już mocno przestarzała. Choć podejrzewam, że nie jest to powód dla ktorego nie wznawiają.

Cytat:
Tolkien - Mistrz Śródziemia

Biografia autorstwa Carpentera ma być wznowiona we wrześniu.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Meldagor

Wpisy: 447

Wysłany: 02-09-2010 17:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
i wziąć tłumaczenie Braiter.
Akurat amberowy hobbit ma tłumaczenie Pauliny Braiter (a przynajmniej miał dwa lata temu). Stoi takie toto u mnie na półce. Język

A co do ciągłych wznowień amberu to są one wneriwające, bo co to za nowa edycja, w której raptem zmienili czcionkę, czcionkę tytułów albo margines. Ale cóż. Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Frangern

Wpisy: 366

Wysłany: 18-02-2011 11:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

hmmmm... Chyba nikt o tym nie pisał, choć nie jest to wydarzenie jakoś bardzo wyjątkowe...

Wczoraj zauważyłem w księgarni nowe, jak mi się wydaje, wydanie Hobbit z Amberu.

Miękka oprawa, rozmiar kieszonkowy, chyba nieco mniejszy niż Silmarillion w miękkiej oprawie tego samego wydawnictwa. I pewne novum: książka zawiera wszystkie ilustracje Alana Lee, kolorowe i czarno-białe, które zamieszczono w wydaniu Hobbita w twardej oprawie. Trochę to mnie zaskoczyło Zdziwienie
Powrót do góry

Antares

Wpisy: 282

Wysłany: 24-03-2012 19:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dziś w księgarni widziałem nowe wydanie Hobbita w twardej oprawie wydawnictwa Amber. Od poprzedniego różni się chyba tylko okładką (na okładce ilustracja Alana Lee przedstawiająca Smauga). W końcu coraz bliżej do premiery filmu Uśmiech szkoda tylko, że Amber wciąż wałkuje wznawianie Hobbita, Silmarillionu czy Władcy Pierścieni, zamiat postarać się o wydanie czegoś nowego co jeszcze w Polsce nie jest dostępne lub wznowić coś z pozycji, których nakład dawno się wyczerpał.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: wznowienie 'Hobbita' (Strona 1 z 1)

Skocz do: