Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Tak właśnie najczęściej bywa z czynami, które obracają koła świata: dokonują ich małe ręce, na małych spada ten obowiazek, gdy oczy wielkich zwrócone są w inna stronę." , Władca Pierścieni


pokaż tylko ten wpis  Temat: Opowiadanie. 
Autor Wiadomość
Gytha
Mieszkaniec Shire


WpisWysłany: 12-09-2011 22:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie atakowali kolejno. Zaatakował wynajęty przez czarodzieja zabójca. Kusznicy mieli ochraniać owego czarodzieja, dlatego czekali na zewnątrz. Czarodziej mógł oczywiście użyć czaru, ale przekonany był, że czterech jego ludzi poradzi sobie z jednym. Nie wiedział z kim ma do czynienia, chociaż spotkali się kiedyś, to czarodziej praktycznie nic nie wiedział o tym kogo atakuje.

W dalszym ciągu nie wyjaśnia to, dlaczego czarodziej nie zaatakował, gdy Twój bohater pojawił się w drzwiach albo kiedy spudłowali kusznicy. Może tępy jest? A w takim razie dlaczego ci kusznicy mieli przygotowaną broń, skoro miał wystarczyć sam zabójca?

Cytat:
Gusvado jest profesjonalistą, szkolonym do walki. Wie jak zabijać i ma doskonale wyważoną broń. Jest szybki, według mnie zabicie czterech osób w minutę jest możliwe.

Owszem, przy użyciu szybkostrzelnej broni palnej. Oczywiście, możesz sobie wykreować bohatera jak chcesz, ale tacy o nadzwyczajnych talentach pojawiają się zwykle w bardzo marnej literaturze. Ale o czym ja w ogóle piszę - już po samym opisie wyglądu zewnętrznego można się zorientować, z jakim typem bohatera mamy do czynienia.

Cytat:
Czarodziej zanim się zorientował w sytuacji, już leżał poobijany na ziemi, a gdy się podniósł, od razu użył czaru.

Przez ponad minutę się nie zorientował? No to rzeczywiście ma problemy z kojarzeniem.

Cytat:
W kolczugę ubrany był tylko zabójca, który wbiegł do środka- tego bohater ciął w szyje.

Bo tak łatwo trafić mieczem w szyję... No ale prawda, przecież nadzwyczajnie zdolny ten bohater.

Cytat:
Chłopi mieszkali we wsi, a "obcych zatrudniano na obrzeżach wsi w tartakach.
Jest to wyjaśnione w dalszej części opowiadania, które jeszcze nie zostało zamieszczone. Podobnie przeszłość Gustavo, i jego spotkanie z czarodziejem.

Nie, napisałeś "Surowy klimat nie sprzyjał rolnictwu, głównym zajęciem była więc praca w tutejszych tartakach". Czytelnik nie wie, jaką wizję ma autor i co napisze później. Czyta to, co jest napisane. Jeśli faktycznie chcesz pisać, to musisz zwracać uwagę na obraz, jaki przekazujesz czytelnikowi, żeby był spójny i logiczny. Każde zdanie powinno czemuś służyć. Radziłabym też więcej czytać, przede wszystkim klasyków literatury polskiej. Od np. takiego Sienkiewicza sporo się można nauczyć.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.