Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Tuor stanął na szczycie skały i rozłożył szeroko ramiona. Jego serce wypełniła ogromna tęsknota, powiadają, że był on pierwszym z Ludzi, który dotarł do Wielkiego Morza i nikt, poza samymi Eldarami nie czuł na widok jego fal głębszej tęsknoty." , Niedokończone Opowieści

pokaż tylko ten wpis  Temat: Miejsca w Hobbicie podobne do naszych ? 
Autor Wiadomość
chaoelros
Mieszkaniec Shire

WpisWysłany: 20-08-2011 11:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Jestem nowy ale włączę się tu chętnie do dyskusji. Zauważcie że miejsca opisane przez Mistrza są często bajecznie piękne i wyidealizowane. Z wielu gór bądź wieży rozpościerał się widok w odległe krańce Śródziemia, a ja się pytam co z zakrzywieniem planety Śmiech Ale na poważnie to niektóre krajobrazy są zwyczajnie nierealne i niespotykane w naszym świecie, a to podkreśla jeszcze bardziej kunszt tworzenia Śódziemia przez Tolkiena.

A co do samych frakcji to film chyba na zawsze przypisał Rohan do kultury skandynawskiej bądź celtyckiej biorąc pod uwagę zbroje, stroje czy architekturę. Ale ja na tej mapie można równie dobrze usytuować Rohan na miejscu Polski, bo to my mieliśmy swego czasu niepokonaną kawalerie.
Mordor pasowałby bardziej chyba w Turcji, z resztą języki arabskie mają troche szorstkości Czarnej Mowy...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość