Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Oto obnażona tragedia i rozpacz wszelkiej maszynerii. W przeciwieństwie do sztuki, która zadowala się tworzeniem nowego, wtórnego świata w umyśle, maszyneria próbuje realizować pragnienia, a tym samym tworzyć władzę na tym świecie(..) Maszyny zmniejszające nakład pracy tworzą jedynie nie kończącą się i jeszcze gorszą pracę. A do tego podstawowego upośledzenia istoty dochodzi jeszcze Upadek, który sprawia że nasze urządzenia nie tylko nie spełniają naszych pragnień, lecz zmieniają się w nowe i straszliwe zło." Z listu do Christophera Tolkiena, J.R.R. Tolkien. Listy

pokaż tylko ten wpis  Temat: Kogo z WP, Silmariliona itd. lubicie najmniej? 
Autor Wiadomość
Goku
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 05-07-2002 23:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Z WP najbardziej nie lubię Grimy Gadziego Języka i....Denethora. Grima to wiadomo fałszywiec, tchórz, zbiór chyba najgorszych cech ludzkich, gdyby dać mu mięśnie to pewnie jeszcze trzeba byłoby dodać sadyzm, okrucieństwo itp.

a Denethora nie lubię za jego pychę, sposób w jaki traktował synów, tego jak rządził krajem i odnosił się do tradycji, historii (przepowiednia o Powrocie Króla nie była mu w smak), a także za to że przez zaślepienie nie słuchał rad mądrzejszych od siebie (Gandalfa).

Z Silmarillionu nie lubię Feanora i wszystkich jego synalków (jaki ojciec taki syn). Oni powinni się urodzić jako krasnoludowie (z tą swoją wrodzoną żądzą władzy i bogactw) chociaż nie wiem czy nie obrażam teraz krzatów Z przymrużeniem oka Pserwa

Ze Złych postaci najbardziej "lubię" (hmmm, powiedzmy że czuję szacunek ale i tak kill them all!!! Jestem rozwalony ) Balroga w WP i Karcharotha z Silma.

Balrog zawsze budził we mnie podziw, a pewny szacunek i może nić sympatii (szczególnie po tym jak zginął Śmiech ) poczułem uświadamiając sobie, że nie dał się "wcielić" do armii Saurona. Myślę, że Uśmiech Saurona ;D nawet nie miał na tyle mocy by zmusić do tego Balroga (który też był Majarem). No i walka Balroga z Gandalfem...po prostu miodzio: respect black brotha dla Balroga za to, że odwrotnie niż Sauroś nie chował się za plecami swoich sług, tylko nawet ich przegonił sam wstępując na pole bitwy i jak straszny władca płomienia Udunu, naprawdę znający swoją potworną moc i lubiący walkę rzucił wyzwanie Gandalfowi.
Respect Pserwa

Karcharotha "lubię" za objaw, zwierzęcej potęgi, siły i to odniesienie do dzisiejszych psów (też służył swojemu panu Morgothowi) wyzwala we mnie pozytywne wibracje. Myślę, że cenię podświadomie jego przywiązanie do Melka. Psy rulez, jaki właściciel taki pies ale to nie zmienia faktu że zawsze są wierne.