Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(2) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Muzyka i echa Muzyki rozległy się w Pustce, aż przestała być pustką" Ainulindale, Muzyka Ainurów, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Ulubiony kawalek muzyczny zainspirowany tworczoscia Mistrza 
Autor Wiadomość
Niofo
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 06-07-2011 12:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie mam zdecydowanego numeru jeden (jak chyba nikt, kto się przede mną wypowiadał =D). Ale kilka zdecydowanych the best to:
Gondolin Zdradzony - Drużyny Trzeźwych Hobbitów
Lament Finduilas - jw. Z tym, że ta piosenka ma kilka niedociągnięć, jak chociażby fakt, że Finduilas o dwa razy za dużo "odwraca się". Kiedy słucha się piosenki po raz trzydziesty zauważa się takie szczegóły. Albo kiedy zna się słowa na pamięć. Ale ogólnie obie piosenki są niesamowite, szacun.

Blind Guardian - szczerze mówiąc nie słucham zazwyczaj metalu, tylko rocka i to alternatywnego (a więc Placebo i Pink Floyd). Ale w całym temacie mam swietną reklamę BG, więc się skusiłam. najlepszy jest więc wg mnie
Time Stands Still - w dużej większości przez wzgląd na tematykę (Fingy! Love ) i genialne chóry na "Lord of all Noldor".
Noldor i the Eldar - ponieważ są takie trochę spokojniejsze. Tak samo zresztą jak Out of the Wather, które co prawda jest krótkie, ale genialne.
Oczywiście Mirror, Mirror, Nightfall, Lord of the Rings, The Bard's Song, wersja z "The forgotten Tales".
Chyba o niczym nie zapomniałam.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email