Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Wrócić oznaczałoby przyznać się do porażki i narazić na dalszą, gorzką klęskę w przyszłości." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Twoja ulubiona postać kobieca 

Twoja ulubiona postać kobieca
Arwena
7%
 7%  [ 13 ]
Eowyna
21%
 21%  [ 39 ]
Galadriela
20%
 20%  [ 37 ]
Celebriana
0%
 0%  [ 1 ]
Erendis
1%
 1%  [ 2 ]
Meliana
7%
 7%  [ 13 ]
Elbereth
3%
 3%  [ 6 ]
Haletha
4%
 4%  [ 8 ]
Finduilas (elfka)
0%
 0%  [ 1 ]
Lobelia Sackville-Baggins
5%
 5%  [ 10 ]
Luthien
8%
 8%  [ 15 ]
Yawanna
4%
 4%  [ 8 ]
Róża Cotton
1%
 1%  [ 2 ]
Idril
4%
 4%  [ 8 ]
inna postać
5%
 5%  [ 10 ]
Aredhela
0%
 0%  [ 1 ]
Nerdanela
2%
 2%  [ 5 ]
Andreth
0%
 0%  [ 0 ]
Miriel
0%
 0%  [ 0 ]
Oddano głosów : 179

Autor Wiadomość
Niofo
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 22-06-2011 09:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Mi bardzo przypadła do gustu Luthien. Była niesamowicie zaradna i obrotna (np. jak uciekła z Doriathu, kiedy Thingol zamknął ja w tym domu i obstawił strażą), a to najbardziej ceni wśród żeńskich postaci. Chociaż przyznam, że u mistrza nie było żadnych takich typowo ciapowatych kobiet, jakie się przewijają w późniejszych książkach fantasy, które tylko płaczą, a rycerz na białym koni je ratuje. Jednakże dokonałam dogłębnej analizy tematu i stwierdziłam, że Luthien była chyba najbardziej zaradna z nich wszystkich. Chociaż lubiłam również Eowinę, za to, że nie upierała się przy byciu wojownikiem Rohanu do samego końca, tj. po tym jak została zraniona przez Czarnoksiężnika i poznała Faramira. Dostrzegła granicę, że dalej nie ma sensu pchać się w to bagno, szczególnie, jeśli serce ją przed tym ostrzega. No i lubiłam jeszcze Melianę, ponieważ potrafiła porzucić Błogosławione Królestwo, aby zostać z tym, którego kocha.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email