Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Przeniewiercą jest, kto porzuca towarzyszy, gdy ciemności zastępują drogę." Gimli, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Martin i Tolkien niezbyt smacznie porównany 
Autor Wiadomość
Nifrodel
Administrator

WpisWysłany: 17-06-2011 13:28    Temat wpisu: Re: Martin i Tolkien niezbyt smacznie porównany Odpowiedz z cytatem

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):

Cytat:
Sami bohaterowie książki są jej kolejnym ogromnym atutem. Nie ma tu jednowymiarowych karykatur w których autentyczność nikt nie wierzy.

No i właśnie, to niby gdzie są te karykatury, bo rozumiem, że u Tolkiena, a może jestem przewrażliwiony. No i nie wiem, czy nikt nie wierzy, bo jak widać po tym i nie tylko tym forum, to jednak trochę ludzi wierzy.

To akurat dość typowy, infantylny zabieg psychologiczny Z przymrużeniem oka . Skoro >>ja<< nabrałem przekonania, że w świecie nie ma dobra, i nie ma dobrych ludzi, to znaczy, że tacy ludzie nie istnieją, istnieć nie mają prawa, a jeśli nawet się na nich natknę, to dotąd będę węszyć, aż znajdę jakąś słabość. Triumfalnie ją zaraz naświetlę mam pomysł!!! aby potwierdzić swoje przekonania. I przy okazji poczuć się lepiej z mą własną inercją i szaroburością, w której mi wprawdzie nieciekawie, ale niech nikt mi nie udowadnia, że można inaczej. O! Jestem rozwalony

Nie wiem czy jest sens dyskutować ze ślepym o kolorach. Z przymrużeniem oka Woli Martina, to proszę bardzo Jestem za . Tolkien jest tu tylko pretekstem, podjętym tak powierzchownie, że zabieranie się na poważnie za piętnowanie uproszczeń byłoby wybitnym marnotrawieniem energii. hmmmm... (co zresztą przed chwilą uczyniłam Jestem rozwalony, o niekonsekwencjo Z przymrużeniem oka Język )
blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora