Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Hodowla młodych hobbitów wymagała wielkiej ilości paszy." , Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Kogo z WP, Silmariliona itd. lubicie najmniej? 
Autor Wiadomość
Rhiannon
Mieszkaniec Shire

WpisWysłany: 01-07-2002 12:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy Golluma można uznać za czarny charakter... wiem, że to dyskusyjne, ale zakładając, że tak, jest on moim zdecydowanie ulubionym "czarnym charakterem" wściekły choćby dlatego, że wnosi do całej opowieści trochę czarnego humoru (no i oczywiście niezapomniane "my preciousss" Uśmiech ).

Lubię Feanora, bo miał odwagę otwarcie zbuntować się przeciwko swojej rzeczywistości i był w tym konsekwentny. Bez względu na to, jak go oceniać, moim zdaniem zasługuje na szacunek.

Co do Nazguli, to ze wszystkich Tolkienowskich "złych" właśnie Upiory Pierścienia przerażają mnie najbardziej, może dlatego, że kiedyś były ludzmi i że nie widać ich twarzy (nie wiem, czy zauważyliście, ale w fantasy największe, najpotężniejsze i - przynajmniej dla mnie - budzące największy lęk zło najczęściej nie ma twarzy lub wręcz ciała... ciekawe). W filmie wypadły, moim zdaniem, fantastycznie Z przymrużeniem oka

Nicolas de Lenfent
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email