Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Myślę, że najlepiej jest, kiedy po prostu kocha sie to, do czego serce samo od urodzenia ciągnie." Merry, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Dlaczego Tolkien nie lubił Narnii? 
Autor Wiadomość
Julia Baggins
Mieszkaniec Shire

WpisWysłany: 04-05-2010 20:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Tak, to kwestia gustu Z przymrużeniem oka Ja natomiast podzielam opinię darekpionki (nie wiem, czy odmienia się ten nick czy nie xD). Lewisa lubię chyba w równym stopniu jak Tolkiena. Nie chodzi mi tutaj tylko o ich twórczość, ale też osobowość; bardzo lubię czytać o tych dwóch osobistościach Uśmiech Co prawda, jak narazie z Lewisa przeczytałam tylko "Opowieści z Narnii", lecz niedługo mam zamiar zabrac się za inne jego książki Uśmiech
Cytat:
Książka Marka Oziewicza ,,Magiczny urok Narnii" ukazuje to na około 500 stronach. Można się dowiedzieć, że cykl narnijski jest książką kierowaną dla dzieci, ale nie tylko dla nich. Sam Tolkien to potwierdza w ,,Eseju o baśniach", że baśnie są kierowane do każdej grupy wiekowej (Narnia to przede wszystkim baśń).

Od niedawna jestem w posiadaniu tej książki, naprawdę wiele wyjaśnia. A to, że Lewis Narnię pisał z myślą o dzieciach, nie znaczy, że jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla nich, a inni mogą twierdzą, że "są na to za starzy"... Jak wspomniano, sam Tolkien miał podobne zdanie na ten temat.
Ja również lubię zarówno Lewisa jak i Tolkiena, uważam że byli naprawdę fascynującymi ludźmi. Uśmiech
"Wydało mu się, jak we śnie tamtej nocy w domu Bombadila, że szara zasłona deszczu przemienia się w srebrne szkło i rozsuwa, ukazując białe wybrzeże, a za nim daleko zielony kraj w blasku wschodzącego szybko słońca."
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość