Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Teraz dopiero mogli się poddać rozpaczy i płakali wszyscy długo: jedni wyprostowani i milczący, inni przypadłszy twarzą do ziemi. Dum... dum... Bębny Ucichły." , Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Dlaczego Tolkien nie lubił Narnii? 
Autor Wiadomość
Thuringwethil
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 04-05-2010 12:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

darekpionki napisał(a) (zobacz wpis):
Ja się już dosyć obszernie wypowiedziałem, ale jeszcze coś muszę dodać, otóż: ile Tolkien myślał nad Gandalfem oraz imionami krasnoludów z ,,Hobbita"? On sobie je pożyczył z ,,Eddy Poetyckiej" (polecam jej poczytanie, bo ciekawa Z przymrużeniem oka ).

Uśmiech aha Uśmiech nie wiedziałam.

Jestem fanem zarówno Tolkiena jak i Lewisa, ale uważam, że nie wolno obrzucać zarzutami jednego pisarza tylko dlatego, że forum jest o drugim.

Jeślibym zalogowała się na forum o Lewisie, wcale nie przestałabym tak o nim pisać Ble Ble ;D .

które nie są kilkoma marnymi książkami.

A dla mnie są. Jak już zdążyłeś zauważyć to wszystko kwestia gustu.

Lewis nie męczył się, bo to sprawiało mu przyjemność. Tej właśnie lekkości pióra zazdrościł podobno swemu koledze Tolkien.

I tu się zgadzam Uśmiech .

Jak wspomniałem, wszystko zależy od gustu. Dla jednych Narnia może być za dziecinna i to dla nich wada, a drugi kocha ją, bo przypomina mu dzieciństwo.

A mnie właśnie Tolkien przypomina dzieciństwo Śmiech .
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email