Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." Legolas, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Narn e-Dant Gondolin 
Autor Wiadomość
Túrin Dagnir
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 02-04-2010 14:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Skończyłem (całe szczęście, że są teraz Święta, bo siedzenie w szkole, wiedząc, jaka fajna rzecz czeka mnie w domu, doprowadziłoby mnie do obłędu).
Przede wszystkim dziękuję, że książka pojawiła się także w formie e-booka. Wystarczająco już smuci mnie fakt, że nigdy nie będę miał szansy nawet zerknąć na Narn e-'Rach Morgoth Uśmiech. I cieszę się, że książka jest po polsku - czytanie książek po angielsku to wciąż dla mnie wyzwanie.

Odtworzenie Narn e-Dant Gondolin z pewnością było bardzo pracochłonne i trudne, jestem pod dużym wrażeniem Waszych umiejętności i pasji Uśmiech. W dodatku całość jest łatwa do czytania, bez setki przypisów czy komentarzy (choć pierwszy raz zetknąłem się z takimi słowami jak refugia czy kunktatorstwo - no ale każda okazja, by poszerzyć swój zasób słownictwa, jest dobra Uśmiech ). Pomocny był też wstęp M.L.-a.

Dodanie opowieści o przybyciu Huora i Hurina do Gondolinu ładnie uwypukliło wzajemne przenikanie się Trzech Wielkich Opowieści.

Ostatnio zmieniony przez Túrin Dagnir dnia 02-04-2010 20:26, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora