Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Miejcie nadzieję, ze w końcu nawet najbłahsze z waszych pragnień wyda owoce." Posłowie Valarów do Numenorejczyków, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Inne książki fantasy - George R.R. Martin - PLiO [spoilery] 
Autor Wiadomość
Watcher
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 04-03-2010 00:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):

Tu nie chodzi o spowolnienie tempa, bo to akurat jest dobre. Raczej o zmianę stylu, widoczną zwłaszcza w I części, która nieco mnie raziła. Ponadto, niektóre wątki, zwłaszcza Brienne, są przegadane, ale Jaime, Samwell, czy Żelaźni Ludzi podobają mi się.
Powiem Ci tak: wątek Brienne bardzo długo najbardziej mnie denerwował. Miota się dziewczę po całym Westeros bez większego sensu... Ale w pewnym momencie poczułem fajny klimat. Brienne jest takim zwierciadłem postwojennego Westeros. Dawno czytałem, więc nie pamiętam gdzie to było, ale w pewnym momencie Brienne wjeżdża do miasteczka, gdzie jest masowy grób ludzi z jakiegoś rajdu zwolenników Starka (z inskrypcją "tak kończą Wilki" czy coś podobnego). Poczułem delikatne dreszcze. Takie nieważne, epizodyczne oblicze wielkiej wojny, którą poznawaliśmy dotąd jedynie z wysokiego C. Pomyślałem sobie: "wow!" Dla tego momenciku warto było podróżować z tą brzydulą.
A potem... a potem ten miażdżący finał wątku! I najlepsze jest to, że w przeciwieństwie do innych książek fantasy, w tym przypadku ja autentycznie nie wiem, co będzie dalej!
Z kolei Żelaźni Ludzie dla mnie skończyli się po Theonie Greyjoyu Uśmiech To był dopiero wątek! A ten finał! Uśmiech
Najbardziej zmęczył mnie wątek Samwella, jakoś do mnie nie trafia na razie.
Z kolei Dorne! Dorne! Tam drzemie potencjał.
Jaime to w ogóle mistrzostwo świata. Sposób, w jaki GRRM przeorientował tę postać... mistrzostwo.

Rycerz -=|MUP - Frakcja Ekstremistyczna|=- Rycerz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora