Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." Legolas, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: stone-giants 
Autor Wiadomość
Neratin
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 18-06-2002 12:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

asceta napisał(a):

Przeczytałem ten temat. CAŁY!!! Trochę czasu to zajęło. He he jak tak sobie pomyślę o dyskusji na temat zaściankowośći Śródziemia Śmiech to rozumiem czemu tam tylko dwie osoby pisują (kilku sporadycznie się pojawiło m. in. Watcher). Cieszy mnie zwłaszca kilka wyrażeń Neratina, które mam nadzieje użyć w wyżej wspomnianej dyskusji Złośliwy uśmiech (Gołota to mój ulubiony bokser Śmiech )

Always keep the big picture. Czekam od miesiaca na wznowienie wiadomego topicu;

Cytat:

Rzeczywistością świata WP jest przede wszystkim tekst WP. A nie tekst dodatków gdzie pisze sie o księdze.

'Dodatki' nie sa jednolitym tekstem. 'Kroniki Krolestw' mam za bardziej wiarygodne od samego tekstu WP, bo sa pisane pozniej, i to przez gondorskich historykow.

Cytat:

Hierarchia tekstów przy analizie świata WP moim zdaniem będzie następująca:
1. tekst właściwy WP
2. dodatki i aneksy WP (i tutaj jest wzmianka o Księdze)
3. Hobbit
4. inne

Hehe... wiesz, a juz mialem wykonac na koniec wolte i przyjac argumenty Watchera. Zeby nie spalic topicu - bo analiza zrodel zajmie mi troche czasu - pewnie dopiero po wakacjach rozwine temat...

Teraz tylko powiem, ze wiem juz jak Tolkien tlumaczyl Czerwona Ksiege... i ze nie jest to nasze jedyne zrodlo o Srodziemiu, choc faktycznie jedyne traktujace o Trzeciej i Czwartej Erze...

--
.carpe noctem.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email