Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Lepiej nawet najgorszej prawdzie patrzeć w oczy." Sam Gamgee, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Slash w fanfikach tolkienowskich 
Autor Wiadomość
Tavarunya
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 14-11-2009 09:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Tallis niewątpliwie masz rację co do moich intencji przy pisaniu fica.
Jednak bezkonfliktowość i sielankę można podać w różny sposób - bardziej i mniej zjadliwy. Za jakiś czas może podam linka do porduktu końcowego i sami będziecie mogli ocenić do której wersji go zaliczyć.
A co do utożsamiania się z bohaterami - orientacja ma znaczenie. Mam duży problem, żeby utożsamić się z taką Arweną czy inną Eowiną, która wyszła za mąż albo wkrótce to zrobi, będzie mieć dzieci oraz generalnie "leci na facetów".
To nie jest moja droga życiowa i będzie mi to przy czytaniu przeszkadzało jak kamień w bucie - zawsze w końcu się go wyjmie i nie sposób się do niego przyzwyczaić. Jeśli bohater hetero jest sam, to ok, to już jest dla mnie do przyswojenia. Myślę, że Elbe to potwierdzi. Tak jest nie tylko w wypadku Władcy, z upodobaniem, ba prawdziwą przyjemnością, czytam dobrze napisane slashe do Pottera, różnych anime i wszelakie inne. A kiedy to w dodatku jest yuri, czyli inaczej femmeslash, jestem po prostu wniebowzięta. I takie slashe w których bohater ma ze sobą potworny problem i w końcu i tak wiąże sie wbrew swojej naturze z osobą płci przeciwnej wywołują u mnie chęć wyrzucenia kompa za okno. Zresztą to nie tylko ja tak mam, nasza znajoma pisze coś naprawdę wspaniałego yuri, też do Śródziemia i być może zechce się tym pochwalić, to będzie obrazowe pokazanie tego, co osobiście za dobry slash uważam.