Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Lepiej nawet najgorszej prawdzie patrzeć w oczy." Sam Gamgee, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Slash w fanfikach tolkienowskich 
Autor Wiadomość
Elbereth
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 13-11-2009 16:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

edit:
Cytat:
Jak czytam ten temat, to sie zastanawiam, co wy wlasciwie rozumiecie przez slash - kazde parowanie, czy tylko homo parowanie? Uśmiech

Usiłowałam kiedyś wywalczyć pojęcie szersze niż homo - parowanie, bo dla mnie slashem jest wszystko co paruje ze sobą dwie postaci nie sparowane przez autora oryginału. Ale pomysł niezbyt się przyjął i wszyscy uparcie przez slash rozumieją tylko wątki homoseksualne. To się dostosowałam, bo byłyby wieczne nieporozumienia Śmiech

Hm... co nieco wiemy o Tolkienie jednak i wiemy, że poglądy miał dosyć konserwatywne. Wynikało to jednak z czasów w jakich żył a nie z jego samego - takie odniosłam przynajmniej wrażenie kiedyś, czytając o tym więcej. Osobiście uważam, że Tolkiena homoseksualność nie interesowała, a więc nie widział powodu, aby ją wymieniać w swojej twórczości, bo i po co? On był od czego innego Śmiech

Co do parowania różnych panów - a mnie np. Feanor - Morgoth w wierszu Elring nie przeszkadza Śmiech Jak dla mnie Feanor to tak pokręcona postać, że spodziewałabym się po nim wszystkiego Złośliwy uśmiech
Legolasa jakoś nie widzę zupełnie jako hetero i zawsze przypisywałam mu nieodwzajemnione uczucie do Aragorna Złośliwy uśmiech - ach ten wpływ filmu i wyglądu aktorów Jestem rozwalony

Tak naprawdę to "argumentami" przemawiającymi za lub przeciw czy podoba nam się, że ktoś przypisuje postaci z Tolkiena taką a nie inną orientację, są najczęściej własne, subiektywne emocje. Czujesz bunt czytając fanfik kłócący się z Twoją własną wyobraźnią i pragnieniami Z przymrużeniem oka
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora