Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Lepiej nawet najgorszej prawdzie patrzeć w oczy." Sam Gamgee, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Slash w fanfikach tolkienowskich 
Autor Wiadomość
Tavarunya
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 13-11-2009 15:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

No wiec właśnie, kiedy myślimy o związkach i o połączeniu, to automatycznie na myśl nam przychodzi seks hetero. Oczywiście, że on nie pasuje do Ainurów, ponieważ jego konsekwencją jest poczęcie potomstwa, wiążące Maiara a więc i Valara z ciałem na stałe. Ale moja elfka nie jest facetem i nijak Vardy z ciałem nie zwiąże. Takie sprawy wyglądają u nich zupełnie inaczej. Wybaczcie, że nie będę się wdawać w szczegóły, musicie mi uwierzyć na słowo Elfik .
Związek Vardy z elfem byłby właśnie z tego powodu niemożliwy, z elfką to insza inszość. Varda jest najbardziej ognistą z Valier, w innym wypadku nie byłaby w stanie stworzyć gwiazd, bo gwiazdy to nie tylko światło ale również energia.

EDIT

Myśląc o takim związku, trzeba umieć wyjść ponad ludzkie pojęcie związków, miłości (również fizycznej) i całej reszty spraw z tym związanych. Trzeba umieć cobie wyobrazić coś, w czym jest więcej sacrum, więcej sfery duchowej, życia na poziomie energii. Może nie jest to proste, ale się da. W moim ficu staram się udowodnić, że to potrafię. Kiedyś, kiedy uznam, że jest na odpowiednim poziomie, dam tutaj linka do niego jako do ilustracji slashu, który się w klimat Ardy wpasowuje bez problemu.
Być może problem z innymi piszącymi slash jest taki, że ani nie są homo, ani nie mają w środku elfiego odbicia i nie łapią klimatu ^^