Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Slash w fanfikach tolkienowskich 
Autor Wiadomość
Tavarunya
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 12-11-2009 15:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

No więc właśnie. Homoseksualizm był, jest i będzie i jego istnienie nie ma nic wspólnego z modą, tak samo jak pisanie o homoseksualnych bohaterach, ma za to dużo wspólnego z rozwojem spojrzenia ludzi na świat. Obecnie odchodzi się od traktowania go jako szczytu niemoralności. A elfowie są uważani za mądrzejszych od ludzi, co według mnie prowadzi do prostego wniosku, że zapewne wpadli dawno temu na to, co u nas się widzi dopiero teraz.
A że Tolkien napisał inaczej? Był katolikiem żyjącym u schyłku epoki wiktoriańskiej, która długo jeszcze miała wpływ na ludzi i ich poglądy.
Podsumowując - nie widzę powodów, dla których związki homo na Ardzie miałyby nie istnieć bądź być uważane za coś złego, zwłaszcza wśród plemion stojących wyżej w hierarchii rozwoju niż ludzie.

Ostatnio zmieniony przez Tavarunya dnia 12-11-2009 16:03, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora