Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Lepiej nawet najgorszej prawdzie patrzeć w oczy." Sam Gamgee, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Slash w fanfikach tolkienowskich 
Autor Wiadomość
Tavarunya
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 11-11-2009 20:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Tallis mnie też parowanie na siłę się nie podoba Uśmiech A ta pierwsza postawa z resztą w cieniu to nie muszę chyba mówić, jaki mam do niej stosunek.
Skrajności są złe, tym bardziej kiedy dotyczą tak pięknego świata. Kiedy myślę o parach, które dopisałam do kanonu, o tych również jednych na całe życie związkach pełnych światła to na wspomnienie o rzeczach w cieniu mogę się jedynie uśmiechnąć z pobłażaniem. Po raz kolejny ktoś usiłuje mi mówić, jaka miłość jest dobra a jaka zła, podczas kiedy sprawa dotyczy istot dojrzałych, świadomych siebie i podejmujących decyzje dobrowolnie, zwłaszcza, jeśli mowa o elfach.
Większość fanfikcjonistów niestety robi z elfów piękniejszą wersję ludzi przypisując im typowo ludzkie zachowania i to najgorsze typowo ludzkie zachowania. Niestety teraz kiedy nadam swojemu fanfikowi kategorię slash ucierpię na tym bo automatyczne skojearzenia robią swoje.
O elfach trzeba umieć pisać, wymaga to dużej wiedzy i staranności oraz mnóstwa pracy. Nie sztuka napisać byle jaki fic, sztuka napisać dobry. Mnie wciąż się to do końca nie udało, jednak nie uważam, że ponoszę współodpowiedzialność za zalew byle czego, tylko dlatego, że sama slash piszę.
Mam propozycję, żeby rozróżniać czy myślimy o tym lepszym, rzadszym rodzaju slashu czy o tym powszechnym, byle jakim.
Poza tym zawsze będę uważać że starannie, z dbałością o szczegóły, fakty i dobrze napisany fic slashowy o elfach będzie do elfów pasował. Srebrne pary (jak ja je określam) wśród Quendich w niczym nie ustępują złotym.
Elfowie są elfami a my przypisujemy im własne poglądy i Tolkien pisząc o rzeczach w cieniu uczynił to samo. Nie muszę chyba mówić, że jest to błąd.