Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Lepiej nawet najgorszej prawdzie patrzeć w oczy." Sam Gamgee, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Slash w fanfikach tolkienowskich 
Autor Wiadomość
Tavarunya
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 11-11-2009 18:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Właściwie moja Valiera bez sensu zabierała głos w tym temacie bo według tradycyjnego rozumienia tolkienistycznego my kanon mamy w głębokim poważaniu. Skoro kanonem jest zdanie z LACAE o związkach wyłącznie damsko męskich i komentarz z Listów, że reszta to rzeczy dziejące się w cieniu to siłą rzeczy nikt nie może od nas wymagać akceptacji takiego kanonu Uśmiech
A co do parowania Valiery z elfką - cóż, skoro możliwe było, że Meliana i Thingol sterczeli w tym lesie tak długo, że w międzyczasie część Lindarów zdążyła prawie do Amanu dotrzeć, to równie dobrze pełna ognia Varda mogła być inna pod tym względem od reszty Valarów.
Tolkien pisał w duchu swoich czasów, w których to geje mogli wciąż trafić do więzienia za bycie gejami, a o homoseksualizmie się nie mówiło. Więc wcale mnie nie dziwi ten pisarski wybryk, co nie oznacza, iż go przyjmę bez mrugnięcia okiem Elfik Zresztą homotolkienistów jest więcej i znam inne osoby podzielające nasz pogląd na tę sprawę ^^. A że fanfiction może pisać każdy a w niektórych kręgach trendy jest pisanie slashyków o poziomie deski klozetowej to i nie dziwota, że się ludziom slash z PWP jedynie kojarzy (PWP - Plot What Plot, czyli Fabuła Jaka Fabuła) składającymi się z samych scen o poziomie papieru toaletowego albo różdżki ministra Knota. A taki choćby The Follower Ivanneth to też slash a o ile się różni poziomem od PWP to wie każdy, kto to czytał. Po prostu majstersztyk.