Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Lepiej nawet najgorszej prawdzie patrzeć w oczy." Sam Gamgee, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Slash w fanfikach tolkienowskich 
Autor Wiadomość
Elbereth
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 21-07-2009 13:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Nie lubię tego tematu, bo za dużo tu jechania po jednopłciowych związkach, ale ok, dodam coś od siebie zainspirowana postem Tallis. Może łatwiej czego NIE lubię:
- PWP, w żadnej postaci
- pedofilii, kazirodztwa, wszystkiego co wiąże sie z gwałtem, molestowaniem
- sceny drastyczne jak tortury toleruję w opowiadaniu wtedy, kiedy są częścią całości, dodając jej pożądanej głębi. Np. w fanfiku Kasjopei o Maeglinie i opis co widział u Morgotha był straszny, ale konieczny dla umotywowania jego zdrady. Kiedy zaś sceny drastyczne pisane są dla samych scen i widać wyraźnie, że autor się nimi delektuje, przestaję natychmiast takiego autora czytać.

Nic na razie więcej nie przychodzi mi do głowy, w reszcie wszystko zależy od poziomu opowiadania. Nie mam np. nic przeciw związkowi Legolasa z Gimlim, pod warunkiem jednak, że będzie on umotywowany psychologicznie.
Jak co niektórzy wiedzą, uparcie sama piszę o związku Valiery z Elfką - podobnie jak Elindil - i tu te same zasady obowiązują, choć wiem, że większość z Was podobnie jak Tal chcą aby "zostawić Valarów w spokoju" Język Nie zostawiam, ale uważam, że należy wtedy dać takiemu wątkowi maksimum uduchowienia, należnemu duchowym istotom jakimi są Ainurowie.

Ponadto kocham dobre parodie, wszelkiej maści Elfik
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora