Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Mądrość każe ugiąć się przed koniecznością, jeśli po rozważeniu wszystkich innych dróg ta jedna okazuje się nieuchronna, jakkolwiek może się to wydać szaleństwem komuś, kto łudzi się zwodniczą nadzieją." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: KTT : KDE Tengwar Tool 
Autor Wiadomość
Silmethúlë
Mieszkaniec Shire

WpisWysłany: 15-07-2009 23:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

A ja odgrzebię ten staaaaaary temat... Bo, cholera, brakuje takiego narzędzia na Linuksa (i w ogóle Uniksy) w ogóle...

Właśnie usiłowałem skompilować KTT (v. 1.1.1), na Ubuntu 9.04, z której to dystrybucji wywalono arts (przez co miałem pierwszy problem, musiałem "oszukiwać" skrypt configure...), potem make wyrzucił błąd w liniach 264 i 274 pliku kttview.cpp (niepotrzebne średniki), po ich wywaleniu nie mógł sobie poradzić z kttdoc.cpp
kttdoc.cpp:159: error: ‘malloc’ was not declared in this scope
kttdoc.cpp:180: error: ‘free’ was not declared in this scope
Tak więc się poddaję Z przymrużeniem oka.

No i samo to, że program jest pod QT3, a nie QT4... Póki co brakuje mi wiedzy, żeby przebrnąć przez kompilację KTT na najnowszym (K)UBUNTU, że o przepisaniu tegoż na QT4 nie wspomnę, może ktoś z takową (MiMaS?*) się pojawi?

Wygląda na to, że w świecie tolkienowskim nie tylko idea free software'u, ale i ogólnie wszystkie systemy operacyjne poza Windowsami są raczej "olewane" Z przymrużeniem oka.

*widzę, że ów daaaawno już na forum nie wchodził, ktokolwiek widział? ktokolwiek wie?
There is no system but GNU and Linux is one of its kernels.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość