Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

" `Dzień dobry` powiedział Bilbo i powiedział to z całym przekonaniem, bo słońce świeciło, a trawa zieleniła się pięknie. Gandalf jednak spojrzał na niego spod bujnych, krzaczastych brwi, które sterczały aż poza szerokie rondo kapelusza. `Co chcesz przez to powiedzieć?` - spytał. `Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?` `Wszystko naraz` rzekł Bilbo. `A na dodatek, że w taki piękny dzień dobrze jest wypalić fajkę na świeżym powietrzu.`" Bilbo i Gandalf, Hobbit

pokaż tylko ten wpis  Temat: Najpiękniejsze imię w twórczości Tolkiena 
Autor Wiadomość
Tinwerína Míriel
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 18-01-2009 11:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Jaki świetny temat odgrzebany! Że mnie tu jeszcze nie było Jestem rozwalony
U Tolkiena podoba mi się wiele imion i jednego najpiękniejszego wybrać nie dam rady.
Tak więc moje ulubione:
-Peregrin (właśnie pełna forma,nie Pippin ), Elanor Love Rose także, a może nawet bardziej, w spolszczonej wersji - Różyczka (kojarzy mi się z młodszą siostrą przyjaciółki z dzieciństwa Uśmiech )
-Maedhros, Feanor, Elladan, Idril Love po prostu uwielbiam, Nimrodel,
Finrod, Finarfin, Amroth, Miriel Love
z numenorejskich wolę te z Tar Z przymrużeniem oka, Faramir, Beren, Theodred, Theoden
Na koniec o Valarach jeszcze wypadałoby Uśmiech Elbereth Love Yavanna, Manwë i Mandos.
A luz dos astros nos Mares Poentes.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora