Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Która postać jest piękniejsza? 

Która z postaci jest najpiękniejsza? ( Nie sugerujcie się filmem )
Galadriel
43%
 43%  [ 35 ]
Arwena
33%
 33%  [ 27 ]
"Cna rzeki córa" - Złota Jagódka
23%
 23%  [ 19 ]
Oddano głosów : 81

Autor Wiadomość
Ugrunîlo
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 31-12-2008 11:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Jeśli chodzi o to, kto jest najpiękniejszy to oczywistym jest, że mówimy o wyglądzie, nie osobowości. (...)

hmmmm... hmm... ale w wyglądzie osobowość się zawsze jakoś przejawia... i właśnie dlatego bezdyskusyjnie...
Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):

Galadriela, oczywiście Elfik

Uśmiech

A teraz czemu Galadriela:

Jakkolwiek pięknie by nie pisano o Jagódce, to jak dla mnie za krótko, żeby sobie wyrobić jakąś opinię Pserwa i wyobrazić ją odpowiednio "realnie". Wydaje mi się jeszcze bardziej "nierzeczywista" niż Arwena (o średnio rzeczywistej Arwenie za chwilkę). Piękna z pewnością Córa Rzeki zdążyła być miła, gościna, życzyła dobrej nocy, zaśpiewała, zrobiła z Froda poetę i zniknęła z kart książki jako ta driada czy raczej nimfa wodna Język

Tymczasem o Galadrieli więcej wiadomo, bo dzieje Szanownej Kuzynki Maglora ( Jestem rozwalony Eru nie mogę, ten konkurs będzie mnie prześladował do końca istnienia Pserwa ) można sobie prześledzić (przy okazji konkursu Jestem rozwalony ) i więcej sobie wyobrazić... natomiast o Arwenie jest ( Złośliwy uśmiech haha) niewiele. Poza tym, że piękna wnusia Szanownej Kuzynki Maglora jest, że albo u babci, albo u taty mieszkała, że najpierw (o ile pamiętam dobrze) na Ariego uwagi nie zwróciła, potem się zakochała, potem dziergała i wyszywała, potem była królową... Jakoś płytko i niewiele o niej, nic szczególnego, nic naprawdę o niej! To, czego zabrakło mi najbardziej, to dialogów, które by mi pozwoliły jakoś wyczuć osobowość Arweny... za to jedyny, który był dłuższy i zapadł mi w pamięć, to ten z dodatków, gdy rozmawia z umierającym Aragornem. Jej słowa sprawiły, że zaczęłam ją postrzegać jako dumną elfkę, ze skrywaną z pogardą spoglądającą na ludzi. Pewnie to nieco ostro zabrzmiało Z przymrużeniem oka - może nie aż "z pogardą", ale jednak sama, póki nie poznaje ludzkiego strachu, przyznaje, co o ludziach myślała wcześniej. Niby rozumiem, że miała jak najbardziej prawo owego strachu nie rozumieć, ale jednak od córki Elronda oczekiwałam większego zrozumienia dla Ludzi, szczególnie, że z jednym z nich się związała.
Ogólnie - Arewna wydaje mi się postacią bardziej, niż osobą ( Zdziwienie sama się dziwię temu wnioskowi... i to już chyba się nadaje do tematu o spłycaniu postaci kobiecych Pserwa ), a w każdym razie nie kimś zajmującym, kimś, o kim można się zastanawiać "ciekawe co zrobiłaby w takiej czy innej sytuacji".

Galadrielę wyobrażam sobie jako bardziej empatyczną Z przymrużeniem oka a przy tym wszystkim zdecydowaną, odważną i trzymającą się swoich zasad - choćby rozmowa z Melianą o tym świadczy.

No dobrze, nim mi ktoś zarzuci, że tylko o wygląd chodziło - naprawdę sądzę, że charakter, doświadczenia i podejście do innych i otoczenia jakoś w twarzy, ruchach, tonie głosu i ogólnym wyglądzie się przejawia. Pewnie elfia społeczność by mnie za to wyklęła Język ale gdyby w ankiecie była również Lucia, to i tak na Galadrielę bym głosowała Z przymrużeniem oka

"I choć sami nie wiemy, czy opowieści te są prawdą, to wiemy na pewno, że mądrzy ludzie dawnych czasów uważali je za prawdę."
Snorri Sturluson
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość