Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Waszym przeznaczeniem jest wybór." Aragorn, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Co byś zrobił na miejscu Noldorów? 

Co byś zrobił na miejscu Noldorów?
Zostaję w Amanie
38%
 38%  [ 26 ]
Opuszczam Aman
61%
 61%  [ 41 ]
Oddano głosów : 67

Autor Wiadomość
Hethridu
Mieszkaniec Shire

WpisWysłany: 06-08-2008 19:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby mi zabili Króla - poszedłbym bez wahania. Gdyby zniszczyli cały mój świat, poszedłbym wyrównać rachunki nawet jeśliby w zamian ofiarowywaliby lepszy. Bardzo się przyzwyczaiłbym do życia w świetle Drzew i bez nich nie potrafiłbym usiedzieć w Valinorze.
Chętnie bym korzystał z dobroci Valarów, lecz bylibyśmy mimo wszystko suwerennym narodem, suwerenne narody same wyrównują swoje rachunki z tymi którzy je okłamali, wykorzystali i zranili. Gdybym miał cokolwiek do powiedzenia - poczekałbym i poprosił Valarów o błogosławieństwo na drogę. Ruszyłbym i bez niego ale na pewno nie u boku kogoś kto w kłótni o władzę użył miecza przeciwko swojemu bratu. Nie wiem jak byłoby na miejscu, z punktu widzenia czytelnika łatwo się przewiduje swoje nastroje, nie zawsze jednak trafnie, lecz mowa Feanora napawałaby mnie raczej wstrętem.
,,Elwe w porywie miłości podbiegł do Meliany i ujął Ją za rękę i w tym samym okamgnieniu taki czar ich ogarnął, że stali na tym miejscu przez długie lata odmierzane obrotami gwiazd nad głowami dwojga zakochanych'' J.R.R.Tolkien ,,Silmarilion'
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora