Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Taka jest bowiem świata natura, że to, co znajdujemy - musimy utracić, jak ci, których łódź płynie po wartkim strumieniu...." , Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Co byś zrobił na miejscu Noldorów? 

Co byś zrobił na miejscu Noldorów?
Zostaję w Amanie
38%
 38%  [ 26 ]
Opuszczam Aman
61%
 61%  [ 41 ]
Oddano głosów : 67

Autor Wiadomość
Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

WpisWysłany: 04-08-2008 22:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Ugrunîlo napisał(a) (zobacz wpis):
Tylko... pewnie by mi się niezbyt chciało ostatecznie w Lothlorien siedzieć ;P

Z drugiej strony Szanowna Kuzynka Maglora sporo ekhmm.. podróżowała po Śródziemiu, zanim osiadła w Lothlorien Z przymrużeniem oka
Jeśli idzie o mnie, to zagłosowałam na opcję opuszczenia Amanu. Jednak sądzę, że nie pod wpływem talentu oratorskiego Feanora, nie dla Silmarili, ale dlatego, że Aman by mi się... znudził. Najlepiej chyba oddają to słowa Kasiopei z jej opowiadania "Atar":
Kasiopea w Atar napisał(a):
Elrond z czasem polubił Tol Eresseę, lecz nieraz, w skrytości serca, chwytał się nad tym, że tęskni za dzikim i gwałtownym wichrem Śródziemia, za kapryśną wiosną i trzaskającym mrozem w zimie. Tu pogoda nie dawała się we znaki, jeśli wiało to nigdy tak, by uprzykrzyć wędrówkę, deszcz był błogosławionym nektarem ziemi, a nie przenikającą na wskroś ulewą, a mrozy panowały ponoć tylko na najbardziej niedostępnych rubieżach.

Choć "wicher Śródziemia"nie byłby mi zapewne znany przed opuszczeniem Amanu, to sądzę, że właśnie jego by mi brakowało w tej pięknej i idealnej krainie i tęskniłabym właśnie za żywiołami, za tym, co czyni naturę groźną, a jednocześnie tak piękną Z przymrużeniem oka I opuściłabym Aman, czując z jednej strony lęk i przed nieznanym, a z drugiej - przeświadczenie, że gdy to ujrzę, poczuję i nazwę, lęk zmaleje, a ja się jeszcze bardziej zahartuję Rządzę
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora