Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Co byś zrobił na miejscu Noldorów? 

Co byś zrobił na miejscu Noldorów?
Zostaję w Amanie
38%
 38%  [ 26 ]
Opuszczam Aman
61%
 61%  [ 41 ]
Oddano głosów : 67

Autor Wiadomość
Alqualaure
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 03-08-2008 13:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Imho nie można sobie tego wyobrazić. To są rzeczy, o których my (jako śmiertelnicy) nie mamy pojęcia. Bo czyż mamy do czego porównać talent oratorski Feanara? Czyż wiemy, co Noldorowie czuli, gdy pierwszy Elf w Amanie został zamordowany? Przecież Elfowie mieli tam żyć w spokoju i szczęściu, ciesząc się Światłem Dwu Drzew, jak im obiecali Valarowie.

Poza tym, chcąc nie chcąc, będziemy patrzeć na to przez pryzmat wydarzeń, które nastąpiły potem. Możemy zaznaczać w ankiecie "zostałbym", ale szczerze wątpię, by to zawsze było zgodne z prawdą. Owszem, część Noldorów pozostała, ale imho to byli ci o najsilniejszej woli i najmądrzejsi.
Nie wypowiem się w tej ankiecie, bo nie mogę udzielić odpowiedzi z całą pewnością. Nie mam pojęcia, co bym zrobiła, gdybym tam się jakimś cudem znalazła i nie wiedziała, co potem nastąpi. To zależałoby od wielu rzeczy: mojej rodziny, słów Feanara...

Śmierć: NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA.

Półeczka w Bibliotece Minas Tirith
Mój dA
LiveJournal
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora