Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Dotychczas żyłem tylko myślą o dojściu do Rivendell i mam nadzieję, że nie będę musiał wędrować dalej. Bardzo mi przyjemnie tak odpoczywać beztrosko. Przez cały miesiąc tułałem się i używałem przygód, uważam, że to dość, przynajmniej jak na moje upodobania." Frodo, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Co byś zrobił na miejscu Noldorów? 

Co byś zrobił na miejscu Noldorów?
Zostaję w Amanie
38%
 38%  [ 26 ]
Opuszczam Aman
61%
 61%  [ 41 ]
Oddano głosów : 67

Autor Wiadomość
Alqualaure
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 03-08-2008 14:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Imho nie można sobie tego wyobrazić. To są rzeczy, o których my (jako śmiertelnicy) nie mamy pojęcia. Bo czyż mamy do czego porównać talent oratorski Feanara? Czyż wiemy, co Noldorowie czuli, gdy pierwszy Elf w Amanie został zamordowany? Przecież Elfowie mieli tam żyć w spokoju i szczęściu, ciesząc się Światłem Dwu Drzew, jak im obiecali Valarowie.

Poza tym, chcąc nie chcąc, będziemy patrzeć na to przez pryzmat wydarzeń, które nastąpiły potem. Możemy zaznaczać w ankiecie "zostałbym", ale szczerze wątpię, by to zawsze było zgodne z prawdą. Owszem, część Noldorów pozostała, ale imho to byli ci o najsilniejszej woli i najmądrzejsi.
Nie wypowiem się w tej ankiecie, bo nie mogę udzielić odpowiedzi z całą pewnością. Nie mam pojęcia, co bym zrobiła, gdybym tam się jakimś cudem znalazła i nie wiedziała, co potem nastąpi. To zależałoby od wielu rzeczy: mojej rodziny, słów Feanara...

Śmierć: NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA.

Półeczka w Bibliotece Minas Tirith
Mój dA
LiveJournal
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora