Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." Legolas, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Oryginalne filmy i ciekawostki tolkienowskie (muzyka i film) 
Autor Wiadomość
Sirielle
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 16-07-2008 03:00    Temat wpisu: Oryginalne filmy i ciekawostki tolkienowskie (muzyka i film) Odpowiedz z cytatem

Szukam odpowiedniego wątku i nie widzę. Filmiki nie pasuje ani do humoru, ani nigdzie, a myślę, że podkład jest dość ciekawy - nie tyle chodzi mi tu o obraz, co muzykę. Elbereth Gilthoniel - Elven Hymn:

Link

i jeszcze jedna pieśń po rosyjsku i w quenyi? Maitimo Quendale i Theleniss Ni Auta Numenna:

Link

Oczywiście, w obu filmikach brak spisu grafiki i odnośników wściekły

Uwaga ogólna. Kochani, jak już bierzecie czyjś obrazek i muzykę bez pytania, to okażcie odrobinę szacunku i podajcie źródło w opisie.
Inaczej powiem chłopakom, że to Wy schowaliście Silmarile Złośliwy uśmiech

Co do tematu - nie chciałabym, by ten temat przerodził się spis linków filmików prezentujących obrazki Skrzywienie Filmy powyżej pojawiły się ze względu na podkład. Może powinny iść do muzyki albo lingwistyki? hmmmm...

Wrzucajcie tutaj filmy, które mają coś oryginalnego do zaprezentowania. Fan filmy? Ciekawe interpretacje? Jak choćby prezentowany już wcześniej zapis z rosyjskiego larpa Silmarillion-Extrime Noldor:

Link

Jednym słowem dzieła bardziej twórcze.

Sprawa humoru - już jest wątek z humorem tolkienowskim, więc nie wiem czy humorystyczne filmy powinny iść tutaj, raczej tam.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe

Ostatnio zmieniony przez Sirielle dnia 20-03-2013 23:17, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora