Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Widziałem trzy ery zachodniego świata, widziałem mnogie klęski i wiele bezowocnych zwycięstw." Elrond, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Różne zespoły nawiązujące do Tolkiena 
Autor Wiadomość
Ugrunîlo
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 14-06-2008 14:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Pserwa Ściągnęłam wczoraj ale ciągle boję się odsłuchać w całości Jestem rozwalony - bo jestem z góry źle nastawiona - spodziewam się "łupanki" (fragment zdążyłam zasłyszeć wczoraj i wystarczy...) - tej właśnie do której przeciętnie zalicza się Summoning ( Złośliwy uśmiech gdy tym czasem w moim odczuciu są wspaniali jeśli chodzi o melodie i jakość ich opracowania).
Przypuszczam, że na taki "metal" też juz jestesm za stara Super śmiech
Adiemus napisał(a) (zobacz wpis):

Się zastanawiam, czemu wszyscy (no dobra, większość) wykonawców tworzących "w klimatach" gra albo folk (ze wskazaniem na celtycki), albo elektroniczne "new age", albo metal właśnie.

Na szczęście mamy tu kompozytorkę, która jest wyjątkiem Jestem za Uśmiech od tej reguły. Jak dla mnie poza Summoningiem ( który najpierw zaplusował melodiami, w które się wsłuchałam a zaraz potem słowami, w które się wczytałyśmy i okazało się czym są Z przymrużeniem oka ), to te najwspanialsze (w moim odczuciu tolkienowskie) utwory są bliższe muzyce poważnej, raczej można by rzec klasycznej i tradycyjnej niż czemukolwiek tworzonemu przez zespoły... Wszystko co może być śpiewane przy ognisku uwielbiam, bo można razem wykrzykiwać (a jak kto ma talent to wyśpiewywać) radość do białego rana Z przymrużeniem oka ale do osobistego słuchania wolę orkiestrę symfoniczną w akcji, chóry, utwory bez wokalistów(!) śpiewających słowa; utwory pełne mocy, której opisać nie potrafię. Melodyjne, bez popowatego powtarzania motywu w kółko iście melkorowym sposobem Z przymrużeniem oka, dopracowane, barwne, bez pojękujących wokalistek (jako tako przez wzgląd na to, że to pierwszy w zyciu poznany kawałek "tolkienowski" znoszę nieźle Artrosis)... muzykę, którą "widać" i "czuć". Dlatego tak się zachwycam ciągle płytą Elbe Rządzę - szczególnie, że płytka wpadła mi w ręce akurat, gdy już przestałam wierzyć, że ktokowiek tworzy inaczej - właśnie w taki sposób. Pozostawała mi muzyka z filmu i podobne brzmienia z niektórych gier komputerowych.

Temacik jest swietny - mam nadzieję, że nam wszystkim się poszczęści i pojawią się tu sznurki do nieodkrytych jeszcze zespołów... może któryś zadziwi.

"I choć sami nie wiemy, czy opowieści te są prawdą, to wiemy na pewno, że mądrzy ludzie dawnych czasów uważali je za prawdę."
Snorri Sturluson
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość