Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Lepiej nawet najgorszej prawdzie patrzeć w oczy." Sam Gamgee, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Różne zespoły nawiązujące do Tolkiena 
Autor Wiadomość
Miriel
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 13-06-2008 14:53    Temat wpisu: Różne zespoły nawiązujące do Tolkiena Odpowiedz z cytatem

Różne, bo pomyślałam, że nie ma co mnożyć wątków, niech będzie sobie taki, gdzie można coś wrzucić o jakiejś tolkienowskiej muzycznej ciekawostce, co to tylko ze dwie osoby się wypowiedzą.

W związku z pracą od kilku tygodni siędzę przede wszystkim w hiszpańskich Googlach, i proszę, znalazł mi się zespół (chyba argentyński) o jakże pięknej i znaczącej nazwie Feanor. Oczywiście to jakiś metal Złośliwy uśmiech Jest kilka tolkienowskich ciekawostek, bo okazuje się, że zespół z Tolkiena wziął nie tylko imię słynnego Noldora.
Na stronie internetowej zespołu http://www.feanor-truemetal.com.ar/ mamy Przysięgę synów Feanora: w języku hiszpańskim, angielskim i w quenyi Z przymrużeniem oka Ciekawa jestem, czy jest poprawnie napisana:

Nai kotumo ar nilmo, kalima Vala
thauza ar poika, Moringothonna,
Elda ar Maiya ar Apanoona,
Endooresse Atan sin uunoona,
ilar thanye, ilar melme, ilar malkazon samme,
osta ilar harwe, lau Ambar tana,
soo-thauruvaa Feanaarollo, ar Feanaaroo nossello,
iman askalyaa ar charyaa, ar mi kambe mapaa,
heraa hirala ar haiya hataa
Silmarille. Sii vandalme ilyai:
unqualee son antaavalme mennai Aure-mettaa,
qualmee ten' Ambar-mettaa! Quettalman lasta,
Eru Iluuvatar! Oiyaamoorenna
mee-quetamartya iire queluvaa tyardalma.
Ainorontesse tirtasse lasta
ar lma-vandaa enyalaz, Varda Manwe!

Członkowie zespołu nazywają siebie wojownikami. Posłuchać nie mam jak (ciekawe, czy warto? Pserwa szczególnie że na okładce są krzyże celtyckie, co wydaje się nie pasowac do zawartości), ale tytuły (te, które rozumiem, zaciekawiają), więc wstawię printscreeny:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora