Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Niebezpiecznie wychodzić za własny próg, mój Frodo - powiadał nieraz. - Trafisz na gościniec i jeśli nie powstrzymasz swoich nóg, ani się spostrzeżesz, kiedy cię poniosą. Czy zdajesz sobie sprawę, że to jest ta sama ścieżka, która biegnie przez Mroczną Puszczę, i że jeśli jej pozwolisz, może cię zaprowadzić aż pod Samotną Górę albo nawet dalej i w gorsze jeszcze miejsce?" , Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Oryginalne, mało znane ilustracje fanowskie 
Autor Wiadomość
Sędziwojka
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 02-05-2008 15:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Naprawdę ciekawy pomysł! Elfik Podoba mi się mieszanie w sztuce różnych wątków i kultur, na pozór bardzo odległych od siebie. Indiańska (inkaska, aztecka bądź też Indian Północnej Ameryki) interpretacja Silmarillionu wydaje mi się ogromnie pociągająca. Miłość Wszystko byłoby cacy, gdyby nie to, iż się nieco zawiodłam na tej ilustracji. Twarze Morgotha i Luthien nie mają dla mnie nic z dostojeństwa bogów, są trywialnie mówiąc...brzydkie. Całość obrazu natomiast jest zbyt pastelowa. Język Niemniej sama idea formy malarskiej oraz hmm...niecodzienna tematyka (Morgoth & Luthien) jest wielce oryginalna.

BTW to nawiązanie do indianskich wzorców było celowe ze strony autorki? Czy tylko nam się tak zdaje? Ten obraz przypomina nawet bardziej hinduskie wizerunki bogów Śiwy, Wisznu itp. (ze względu na schemat pociagłych twarzy i skośnych oczu) niz indiańskie.
And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora