Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Haft - prace i wzory 
Autor Wiadomość
Elenwe
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 14-03-2008 20:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Nifrodel, przykra wiadomość: jeśli zechcesz się za haft zabrać dopiero na emeryturze, to obawiam się, że Twoje oczy będą mieć na ten temat całkiem odmienne zdanie. Język Haftowanie to, owszem, czasochłonne hobby, i najlepiej zająć się nim, gdy w rozkoszowaniu się migotaniem igły nie przeszkadzają tak przyziemne zajęcia jak np. praca, ale bardziej ambitne wzory wymagają naprawdę sokolego wzroku. wszystko mi się pomieszało
Sędziwojko, tak szczerze mówiąc, nie pamiętam dokładnie, ile czasu spędziłam nad "Dzięciołem" hę? nie mam zielonego pojęcia, naprawdę nie wiem, mnie się nie pytaj - było to ponad siedem lat temu, poza tym robiłam sobie przerwy w haftowaniu, ale na pewno nie było to więcej niż pół roku. Rzecz jasna nie dłubałam w kanwie non-stop. Zwykle zasiadałam nad nią po zajęciach, wczesnym wieczorem, często przed telewizorem (podzielność uwagi to wspaniała rzecz), a odkładałam parę minut po północy. Pobudka,czas leci!
Jeżeli chcecie obejrzeć prawdziwe cuda haftu krzyżykowego, to polecam stronę www.goldenkite.com, na której można zakupić wzory tworzone na podstawie zdjęć (fotorealistyczne uwielbiam/kocham to, jestem szczęśliwy) oraz dzieł światowego malarstwa. Jest też kilka makat Morrisa. Sama przymierzam się do zakupu (i wykonania, rzecz jasna) "Garden of Delight", ale najpierw muszę skończyć inną makatkę, która od dwóch miesięcy leży zapomniana gdzieś w kącie (leń ze mnie paskudny! Język).

Ostatnio zmieniony przez Elenwe dnia 14-03-2008 20:20, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email