Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem


"Oto obnażona tragedia i rozpacz wszelkiej maszynerii. W przeciwieństwie do sztuki, która zadowala się tworzeniem nowego, wtórnego świata w umyśle, maszyneria próbuje realizować pragnienia, a tym samym tworzyć władzę na tym świecie(..) Maszyny zmniejszające nakład pracy tworzą jedynie nie kończącą się i jeszcze gorszą pracę. A do tego podstawowego upośledzenia istoty dochodzi jeszcze Upadek, który sprawia że nasze urządzenia nie tylko nie spełniają naszych pragnień, lecz zmieniają się w nowe i straszliwe zło." Z listu do Christophera Tolkiena, J.R.R. Tolkien. Listy


pokaż tylko ten wpis  Temat: Poradnik tolkienowskiego rysownika (początkującego) 
Autor Wiadomość
Ninquelen
Członek Kompanii Thorina


WpisWysłany: 21-02-2008 14:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Owszem, można rysować miękkimi ołówkami. Ale w zasadzie do wykonania dobrego rysunku potrzebne są ołówki H, HB, B i 2B, nic więcej. Oczywiście można używać i innych, ale nie są one niezbędne, a zaczynanie od miękkiego ołówka sprawi, że rysunek będzie zaczerniony. Takie 7B to tylko do końcowych akcentów w większość prac się nadaje Z przymrużeniem oka Przy rysowaniu trzeba też wyuczyć się tak zwanego "kreskowania", to bardzo dużo daje.
Przy wyborze papieru do rysunków ołówkiem najlepiej kierować się własnym gustem, do szkiców doskonale nadaje się zwykły blok rysunkowy lub techniczny, a także canson.
Hm, w załączniku takie coś, co pokazuje kreskowanie i skalę kolorów uzyskaną wyłącznie dzięki H, HB i B.

_________________
There are worlds out there where the sky is burning, and the sea's asleep, and the rivers dream. People made of smoke, and cities made of song. Somewhere there's danger, somewhere there’s injustice, and somewhere else the tea's getting cold.


Ostatnio zmieniony przez Ninquelen dnia 21-02-2008 21:39, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.