Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Ulubiona potrawa na początku 'Hobbita' 

co najchętniej zjadłbyś u Bilba?
ciasto/ciastka (cakes)
4%
 4%  [ 3 ]
przesławny placek z kminkiem (seed-cake)
37%
 37%  [ 28 ]
dżem malinowy (raspberry jam)
5%
 5%  [ 4 ]
szarlotka (apple-tart)
29%
 29%  [ 22 ]
paszteciki (mince-pies)
2%
 2%  [ 2 ]
ser (cheese; pewnie cheddar...)
8%
 8%  [ 6 ]
gulasz wieprzowy (pork-pie)
4%
 4%  [ 3 ]
sałat(k)a (salad)
0%
 0%  [ 0 ]
jajka (na twardo? na miękko?)
2%
 2%  [ 2 ]
kurczęta na zimno (cold chicken)
6%
 6%  [ 5 ]
pikle (pickles)
0%
 0%  [ 0 ]
Oddano głosów : 75

Autor Wiadomość
Lomendil
Strażnik Północy

WpisWysłany: 06-01-2008 13:07    Temat wpisu: Ulubiona potrawa na początku 'Hobbita' Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, jak wy, ale ja zawsze robię się głodny, czytając, jak to krasnoludowie zaczynają się schodzić do domu Bilba, a na stole pojawiają się coraz to nowe smakołyki z jego spiżarni... Niestety, nie da się w ankiecie zrobić tak, żeby wybierać po kilka opcji, a trudno ją "rozmnażać" w nieskończoność, łącząc po dwie lub trzy potrawy, więc wybór będzie raczej postny Śmiech

Podaję nazwy angielskie w nawiasach obok tego, co znajdujemy u Skibniewskiej, chociaż to nie zawsze są dobre odpowiedniki - angielskie pikle to trochę coś innego niż nasze korniszony, a pork-pie to chyba raczej rodzaj zapiekanki niż gulaszu (ale nie wiem, nie jadam mięsa, więc nigdy się w to nie zagłebiałem).

Smacznego!