Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem


"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni


pokaż tylko ten wpis  Temat: "Lord of the Rings" musical www.lotr.com 
Autor Wiadomość
Alqualaure
Weteran Bitwy Pięciu Armii


WpisWysłany: 03-01-2008 15:04    Temat wpisu: Władca Pierścieni - musical Odpowiedz z cytatem

Aiya!
Przynoszę wieści z zachodu. Gwoli ścisłości, mieszkam w Anglii, w niewielkim miasteczku nieopodal Londynu. Ale do rzeczy.
Od dłuższego czasu w londyńskim teatrze wystawiany jest musical pt. "The Lord of the Rings". Dopiero na wczorajszy wieczór udało mi się dostać bilety. Takiej okazji nie mogłam przegapić.
Moim zdaniem to przedstawienie przyćmiewa nawet film. Efekty specjalne bez dwóch zdań są lepsze, bo na żywo. Oprócz tego orki (nie przepadam za nimi, ale cóż) były niesamowite. W przerwie między aktami chodziły po widowni, więc można było im się lepiej przyjrzeć. Nie przypominali ani trochę ludzi, nie tylko z wyglądu. Na scenie wykonywali niewiarygodne akrobacje, jak salta z miejsca itp. Gollumowi też niczego nie mogę zarzucić. Czasami naprawdę zaczynałam sądzić, że to nie człowiek.
Niestety muszę powiedzieć, że wycięli prawie wszystkie zdarzenia z Dwóch Wież. Po wiecu entów (entowie to byli aktorzy na kilkumetrowych szczudłach), Aragorn, Legolas i Gimli pojawiają się nagle w Minas Tirith i są przywitani głębokim ukłonem przez Dnethora. Zaraz potem zaczyna się bitwa, w której niewiadomo skąd pojamiają się Rohirrimowie, Merry, Pippin i Gandalf, a Namiestnik znika. No ale cóż, mieli ograniczony czas,a i tak trwało to ponad trzy godziny.
Poza tym wszystko było wspaniałe, aż trudno opisać. Muszę przyznać, że znaleźli świetnego aktora do roli Legolasa Z przymrużeniem oka , podobnie jak Galadrieli, jednak Arwena miała garbaty nos Śmiech .
Dużo było cytatów z książki, kilka nawet z filmu, ale nie o to przecież chodzi, gdy gra światła i dymu sprawia, że dosłownie czujesz się, jakbyś był w Śródziemiu, a co do muzyki... czasami zaczynam sądzić, że na Ziemi pozostało kilku elfów.
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zobaczyć zdjęcia, obejrzeć urywki albo posłuchać muzyki, oto adres strony: www.lotr.com
_________________
~Na wysokościach siedem Hathor westchnęło z ukontentowaniem.~

Śmierć: NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA.

Półeczka w Bibliotece Minas Tirith
Mój dA
LiveJournal
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.