Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Nadeszły srogie czasy a z nienawiści zawsze się rodzi nienawiść." , Niedokończone Opowieści

pokaż tylko ten wpis  Temat: Zaelfienie Gondolinu 
Autor Wiadomość
RosaArvensis
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 27-12-2007 13:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Jeżeli przyjąć wyliczenia Karen Fonstad za słuszne to mamy ok. 90 osób na km2 czyli bardzo duże zaelfienie.

Jeżeli Gondolin był dość rozsądnie zbudowany, tak, żeby nie marnowało się za dużo przestrzeni, to 90 os./km2 to nie tak dużo.
Dzisiejsza Warszawa ma - jak podaje oficjalna strona miasta - 3300 mieszkańców na km2.
Albo inny przykład: moje rodzinne byłe województwo sieradzkie wg danych z 1995 roku miało zaludnienie 85 os./km2. I nie ma tu bynajmniej żadnego tłoku Z przymrużeniem oka
Natomiast Wikipedia podaje, że w mój rodzinny powiat (skądinąd o powierzchni 369 km2, a więc nieco zbliżonej do założonej powierzchni Gondolinu) ma gęstość zaludnienia równą 183 os./km2 - a przecież wolnych przestrzeni mamy dużo Uśmiech

Jestem więc zdania, że gdyby założyć taką gęstość zelfienia w Gondolinie (90 os./km2), to nie było ono wcale takie duże Uśmiech